עדות: הירש פעל בניגוד להנחיות שקיבל

רביב דרוקר על המינוי השנוי במחלוקת: "ארדן צריך להתפלל שהיועץ המשפטי לממשלה יציל אותו מעצמו ויפסול את המינוי"

סערת מינויו של גל הירש לתפקיד המפכ"ל: פרשן ערוץ 10, רביב דרוקר מפרסם הבוקר טור חריף נגד מינויו של הירש, כשבמרכזו הטענה כי לא תפקודו של הירש במלחמת לבנון השניה מהווה סיבה לשלילת המינוי – אלא התנהלותו ותפיסת עולמו לאורך השנים.

"לפני 11 שנה פגשתי את גל הירש. יצאתי המום. התקשרתי לעפר שלח, שותפי לכתיבת הספר "בומרנג" על האינתיפאדה השנייה וקיללתי אותו בארבע שפות. איך השארת אותי לבד עם המטורף הזה? באתי לפגוש מח"ט והתברר שבעצם מדובר בראש הממשלה.

הירש הסביר שהוא ידע שהאינתיפאדה באה ולכן, ברגע שהתחילה אלימות, החליט לסגור את כל היציאות מהכפרים הפלסטיניים. למה? ככה. כי הוא החליט. חסמתי גם את כל עוטף ירושלים, "בלוק", כבר בתחילת הלחימה, טען בגאווה מח"ט בנימין, "חסימה טוטלית. לא נתתי לאף אחד לזוז מטר"", פותח דרוקר את טורו.

דרוקר מוסיף: "לא, הוא לא עידכן את מפקד האוגדה, הודה הירש, גם לא את אלוף הפיקוד. כן, הוא ידע שזה מנוגד למה שהדרג המדיני רצה באותה עת, אבל עם כל הכבוד לדרג המדיני (ואין כבוד, מסתבר), הוא יודע יותר טוב והוא החליט.

מפעם לפעם, המשיך הירש, קיבלו ראש הממשלה והקבינט החלטות על הקלות, אבל לא איש כמו גל הירש ישתף פעולה עם הטירוף הזה. אני מתרתח, הסביר לי, וסיפר בגאווה איך מיסמס את ההוראות.

זה לפחות מה שהצלחתי להבין, כי הירש זרק בפגישה מלים כמו "נמיגות", "תמ"מ" (תכנון מתאר מערכתי) ו"התחוללות ידע". בראש הפירמידה ניצב הקונצפט שהוא, לדבריו, הנחיל לצה"ל — הרעננ"ה. זה, מסתבר, הידוק, רישות, עקיצות, נגיחות, נגיסות והקלות. פלא שהיו 1,000 הרוגים ישראלים עד שהאינתיפאדה נרגעה?".

דרוקר מעריך כי מה שהוביל את ארדן להחליט על מינויו של הירש הוא מחדל המצע מחד והביקורת הציבורית על אי מינוי מפכ"ל מאידך.

"ארדן צריך להתפלל שהיועץ המשפטי לממשלה יציל אותו מעצמו. הוא כבר פסל מינויים בכירים ללא עילה של ממש (יעקב פרנקל, יואב גלנט). אם זה יקרה, הדבר הכי גרוע שארדן יכול לעשות הוא לחזור לשורות ניצבי המשטרה. צודק ארדן שהמשטרה צריכה מישהו מבחוץ שינער אותה, אבל לא מדובר בגנרל. אם ארדן היה שואל את הרמטכ"ל, אפילו הוא היה אומר לו את זה.

המשטרה זקוקה לפרקליט בכיר ותקיף, מישהו כמו משה לדור, אולי אלי אברבנאל. המשטרה צריכה מטורפים כמו משה מזרחי, כאלו שלא רואים בעיניים. אם ארדן רוצה ממש לשחק אותה, שירים טלפון לראש אגף החקירות לשעבר, יואב סגלוביץ'. הוא לא ימצא מפכ"ל טוב ממנו", מסיים רוקר.

הכותב הוא עיתונאי "חד

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.