עדות מזעזעת ממחנה דאע"ש: שבויי הארגון עברו הוצאות להורג מדומות

עדות מזעזעת של עיתונאי צרפתי שניצל ממלתעות דאע"ש: שבויי הארגון עברו כ"כ הרבה הוצאות להורג מדומות – שב"רגע האמת" הם היו רגועים

בדיוק שנראה ששמענו וראינו הכל על הזוועות של דאע"ש, מצליח העיתונאי הצרפתי דידייה פרנסואה, ששוחרר משבי ארגון הטרור הקיצוני, לספק עדות מזעזעת נוספת על דרכי הפעולה של דאע"ש.

עדותו הטרייה של פרנסואה מסבירה מדוע השבויים שהוצאו להורג וראשם נערף ע"י דאע"ש נראים כה רגועים בסרטוני הווידיאו שפרסם ארגון הטרור. יש מי שסבר כי ייתכן שדאע"ש מסמם את הקורבנות רגע לפני שראשם נערף, אך לפי פרנסואה, אותם שבויים עברו מספר רב של "הוצאות להורג מדומות", כך שברגע האמת הם לא ידעו שקיצם קרב ולכן היו רגועים.

מוקדם יותר השנה שוחרר פרנסואה משבי דאע"ש. הוא מספר שהמוציאים להורג ביצעו מספר הוצאות להורג מדומות כדרך ללעוג לשבויים שלהם.

"אלה שהוצאו להורג לא ידעו שהפעם זה הדבר האמיתי", אמר פרנסואה.

פרנסואה בן ה-53, כתב רשת "Europe 1", שוחרר יחד עם עוד 3 עיתונאים צרפתים באפריל, בגבול טורקיה-סוריה. ממשלת צרפת דחתה טענות לפיהן היא שילמה כופר של 18 מיליון דולר לדאע"ש בתמורה לשחרורם אחרי 10 חודשי מאסר. ההערכה היא כי הם שוחררו בתיווך של צד שלישי, כנראה סוכן טורקי בשירות ממשלת צרפת.

אחרי שחרורו חשף פרנסואה כי העיתונאי האמריקאי ג'יימס פולי, שראשו נערף, קיבל יחס קשה יותר משאר השבויים, כיוון שהטרוריסטים מצאו על מחשבו תמונות של אחיו המשרת בצבא ארה"ב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.