עדות דרמטית: "שרה נתניהו הכתה אותי"

מבשלת במעון רה"מ סיפקה בבית המשפט עדות דרמטית על התנהלותה של הגברת נתניהו. וגם: כך "הציל" אותה אבנר נתניהו

אמש התקיים שלב ההוכחות בתביעה שהגיש גיא אליהו, איש תחזוקה במעון ראש הממשלה, נגד שרה נתניהו. אתי חיים, מי שהיתה המבשלת באותה תקופה בביתו של נתניהו זומנה להעיד במשפט וסיפקה עדות דרמטית באשר למה שהתחולל – לטענתה – בין כתלי הבית.

"לא היו שעות שם…יכולתי לעבוד גם 16 ו-17 שעות ביממה, מהבוקר עד הלילה. אם ראש הממשלה היה מגיע עם אנשים וישיבות, אז נשארנו".סיפרה חיים. יצוין כי היא סירבה להגיש תצהיר ולהעיד ובשל כך בית הדין חייב אותה כאמור להעיד.

בעדותה סיפרה חיים על מספר חוויות קשות שעברה בבית רה"מ. "הגברת נתניהו התארגנה למעלה וראש הממשלה יחד עם אבנר חיכה בפאטיו וקרא עיתון. שמנו סלטים, בקבוק שתיה וכוסות וראש הממשלה ביקש מאיתנו לסגור את הסכך כי היה שמש. גיא לחץ על המתג והסכך נסגר. כמה דקות אחרי כן נכנסה גב' נתניהו וראתה את הסכך סגור ושאלה מי סגר את הסכך וגיא אמר שהוא סגר. 'מי אמר לכם?' התחילה לצעוק. גיא אמר שראש הממשלה ביקש וכל הזמן הוא (רה"מ) ישב על הספסל עם עיתון והוא פשוט התעלם. אז היא אמרה 'תוציאו את כל הסלטים בבקשה לפנות את השולחן ולערוך מחדש'. אבנר קם ואמר 'אמא זה בסדר לא קרה שום דבר, את שלי אל תפנו'. היא כעסה עליו שהוא נתן גיבוי לנו ומשכה את המפה וצרחה והשתוללה ואני וגיא עמדנו שם מבועתים ממש. היא זרקה את כל הכלים עם הסלטים והחמוצים על הרצפה ואמרה עכשיו תאספו יש לכם חמש דקות לערוך לי מחדש וכך היה".

עדויות קשות. משפחת נתניהו
עדויות קשות. משפחת נתניהו

חיים גם העידה על מקרה שבו התמוטטה בבית רה"מ: "זה היה היום האחרון שלי בעבודה. לא רציתי לחזור לשם יותר…ראש הממשלה הגיע עם הפמליה שלו והוא ישב בחדר העבודה וביקש לאכול. אני וגיא היינו לבד במשמרת. ראש הממשלה היה רעב וביקש ממני להכין לו חזה עוף עם ביצת עין מעל. הוצאתי לו אוכל ושתייה, היא בדיוק נכנסה ואמרה שגם היא רוצה כזה.

התחלתי להרגיש לחץ רב והתמוטטתי. נבדקתי על ידי פרמדיק, והוא ציין שמשהו לא תקין אצלי בלב. היא נכנסה ואמרו לה שהטבחית התעלפה. היא נכנסה למטבח ו'אוי ואבוי מה קרה?'. הפרמדיק אמר לה 'משהו לא בסדר עם הלב אני מציע להזמין אמבולנס'". היא אמרה 'אמבולנס לפה לא יגיע, תקראו לאחד הילדים שלה שיבוא להוציא אותה מפה'. התקשרו לילדים שלי. הבן שלי הגיע ונתנו לו להיכנס עם הרכב עד בפנים. זה לא מקובל בבית ראש הממשלה ויצאתי. ליוו אותי לרכב של הילד וזה היה היום האחרון שלי בעבודה. היא מעולם לא התקשרה ולא שאלה".

העדות הרמטית ביותר שסיפקה חיים היתה באשר לאירוע שבו הוכתה – לטענתה – ע"י הגברת נתניהו: "יצאתי מהסלון ופתחתי את הדלת ובאתי לפתוח את הארון להוציא כוסות של יין ולא שמתי לב שהיא מאחוריי. כשפתחתי את הדלת היא נתנה לי מכה ביד. בומבה… אמרתי לה 'את הרמת עליי יד? את הרבצת לי עכשיו?' היא אמרה לי 'לכי לשטוף ידיים'. אמרתי לה שהידיים שלי יותר נקיות משלה. התקשרתי לעזרא סיידוף ואמרתי שאני לא מוכנה להמשיך פה. עזרא סיידוף הגיע עם גיל שפר ואמרתי לו 'תראה איך היד שלי אדומה. היא נתנה לי מכה ביד'. המצחיק שאחר כך התבקשתי לכתוב לה מכתב התנצלות. התנאי שלה היה שאני אכתוב לה מכתב התנצלות למרות שאני קיבלתי את המכה בבית. ועשיתי את זה. רציתי להמשיך לעבוד".

יודגש כי במסגרת ההליכים המשפטיים המתנהלים נגדה מכחישה שרה נתניהו מכל וכל את ההאשמות והעדויות המדוברות. לטענתה, אין בינן ובין המציאות דבר וחצי דבר, וכל מטרת התובעים להכפיש אותה ולפגוע בשמה הטוב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.