עדינה בר שלום זועמת: "15 מליון השגתי להם" (וידאו)

השפלה כזאת לא חוותה הרבנית עדינה בר שלום מעולם: לידי חדשות 10 הגיעה מידע כי המועצה להשכלה גבוהה החליטה לסגור את המכללה הירושלמית לחרדים שהקימה. כל הפרטים בכתבה. צפו {המכללה החרדית תיסגר?}

השפלה כזאת לא חוותה הרבנית עדינה בר שלום מעולם: לידי חדשות 10 הגיעה מידע כי המועצה להשכלה גבוהה החליטה לסגור את המכללה הירושלמית שהקימה.

עדינה בר שלום כועסת על הנהלת המל"ג: "אני השגתי למכללה הזאת המון כסף, ושיעמדו מולי ויגידו שלא השגתי להם 15 מליון שקל".

ההחלטה מגיעה דווקא ביום השנה למותו של הרב עובדיה יוסף, שיחול היום, ההשכלה הגבוהה תקבור את הפרויקט הענק של בתו שבגללה זכתה ביום העצמאות האחרון להדליק משואה.

צפו בכתבה

מהוועדה לתכנון ותקצוב במל"ג נמסר בתגובה: "חרף שורה של מאמצים להבראת המכללה בשנים האחרונות, מצבה המשיך להדרדר, מספר הסטודנטים פה פחת בחצי ולמכללה גרעון בסך 5.5 מיליון שקלים. ההחלטה התקבלה לבקשת נציגי המכללה".

תגובת עדינה בר שלום על סגירת המכללה: ״החלטת המל״ג היא סטירת לחי לחברה החרדית ולחברה הישראלית, אני מסרבת לקבל את ההחלטה. לצערי הרב המועצה להשכלה גבוהה לא משכילה להבין את הציבור החרדי ופוגעת בתהליך חשוב שהחל מאז הקמת המכללה".

יו"ר ועדת החינוך, ח"כ יעקב מרגי, אמר: "לא ברור איך המל"ג הגיעה להחלטה הזו, אדרוש הסברים".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. האמת? בהפוך על הפוך נעשה כאן אולי צדק להרבנית עדינה בר שלום.
  אני למדתי במרכז החרדי להכשרה מקצועית לפני כ 20 שנים. הרבה לפני שהרבנית "הגתה" את רעיון המכללה. אם אינני טועה מי שהקים את המרכז החרדי היה הרב פוגל, כך מי שחולל את המהפכה זה הוא ורק אחר כך היא הצטרפה. (אני חושב שהיום הוא מנהל את הקריה האקדמי). אני לא זוכר שהרבנית בר שלום כאשר קיבלה את הפרסים שקיבלה (ובצדק) דאגה להזכיר את הפרט ההיסטורי הזה…

  יוסי שוורץ |
  הגב
 2. לדעתי אחת הסיבות העיקריות למצב בו המסלולים לא נפתחו מחוסר סטודנטיות ועקב כך גם חוסר תקציב הוא כי המועצה להשכלה גבוהה אוסרת השנה לגמרה לקבל סטודנטיות שלא למדו בנעוריהן בסמינר בית יעקב, וזה מכליל מחד חרדיות מבית שלמדו בסמינרים של חסידויות שונות שלא של בית יעקב ומידך אלפים רבים של חוזרות בתשובה. במספר מוסדות לימוד חרדיים ישנה רשימה ארוכה של חוזרות בתשובה שפנו ונדחו למרות שהן בעלות ממוצא בגרות ופסיכומטרי גבוהים, איכותיות ובעלות יכולת ומוטיבציה להצליח ולפרנס בכבוד ולתת מעצמן לחברה מתוך שליחות, ואני לא מדברת על חפיפניקיות ובנות שהגיעו ממגזר דתי לאומי וחרדל"י אלה בעיקר על חרדיות עדוקות וחזקות, שבמסירות נפש עברו דרך קשה, ונחשבות לסוג ג בחברה החרדית אך נלחמות להיות חלק ממנה והשתלבות במסגרת חילונית לא בא בחשבון עבורם ונגד הנחיית רבניהן. נשים אינטליגנטיות ונעלות שנעלצות לעבוד בנקיון או בעבודות פשוטות בשכר מינימום, כדי לשרוד ומתוך חוסר ברירה. לגבי החוזרות בתשובה במל"ג כנראה התיעש להדיחן לשמ"ד ולכן לא מוכן להשקיע בקידומן האקדמי המסגרת החרדית שמתוקצבת על ידו.

  אותי לא הסכימו לרשום |
  הגב