"עדיף שהחרדים יעבדו מאשר יתגייסו"

בראיון ל'וושינגטון פוסט' התייחס שר החינוך לסוגיית ה"שיוויון בנטל", מערכת המשפט והמו"מ עם הפלסטינים

העיתון 'ושינגטון פוסט' מפרסם הבוקר ראיון עם שר החינוך הנכנס, נפתלי בנט, במהלכו הוא התייחס לנושאים שעל סדר היום.

בנט נשאל: האם אמת הדבר שאילת שקד רוצה לערער את עצמאות העליון ע"י הקניית גוון פוליטי יותר לתהליך בחירתם של שופטים? והשיב: "מדובר באיזון בין הזרועות – הממשלה, בתי המשפט והיועצים המשפטיים. אנו חושבים שהיה יותר מדי אקטיביזם שיפוט ב-20 השנים שחלפו".

כשנשאל האם תפקיו הוא לדאוג לחינוכם של החרדים, השיב בנט: "כן, אני ממונה על חינוכם של כל 2.2 מיליון הילדים בישראל, לרבות הערבים והדרוזים והבדואים והחרדים והחילונים. כולם הם ילדיי. אחד מתחומי ההתמקדות שלי הוא אי השוויון שקיים בישראל בין עשירים לעניים… המציאות היא שאם שיחק לך המזל והצלחת להיוולד להורים עשירים, יש לך סיכוי טוב יתר להצליח בחיים. וזה לא בסדר".

באשר לסוגיית השיוויון בנטל הצהיר שר החינוך הנכנס כי כניסה של חרדים לשוק העבודה חשובה מגיוסם לצה"ל, לדבריו: "רבים לא עבדו ורובם לא שירתו בצבא. עמדתי היא שהרבה יותר חשוב לתת להם מקומות עבודה…יש גם חשיבות לכך שהם ישרתו בצבא. מדוע? מפני שהצבא שלנו התסתדר יפה ב-67 השנים שחלפו בלעדי החרדים. אבל הכלכלה שלנו לא תסתדר אם חלק הולך וגדל באוכלוסיה אינו עובד, אינו משלם מיסים ולוקח קצבאות רווחה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני רואה בתמונות של חרדקי"ם: כופרים, אפיקורסים, משומדים, נואפים, זוללים, בעלי גאוה, מקולקלים, טפשים, הזבל המסריח של מדינת איזראל, מחללי שם שמים, עמלקים, מנובלים, בני בניו של המן שלמדו תורה בבני ברק. ומנהיגיהם… וכו'
  ————————————————-
  מרן הגה"צ ר' שמואל אוירבך שליט"א: "להמשיך לא להתייצב לא רוצים שום התקרבות לרשעים" למרות ההסכמים עם 'יהדות התורה' ב'פלג' מקצינים עמדות נגד ההתייצבות בלשכות הגיוס-השמד-והניאוף • מרן הגה"צ ר"ש אוירבך שליט"א בכינוס פנימי: "שלא יהיה שום קרירות ולא לחפש שום פיתויים מאיזה צד שיבוא להמשיך בעמידה על המשמר לא להתייצב ולא לשתף שום פעולה" • בהסכם עם יהדות התורה נקבע שהסמכות להטלת סנקציות תהיה בידי שר הביטחון, מתוך הנחה שהן לא יופעלו.

  תלמידיו ואוהדיו של מרן הגה"צ ר"ש אוירבך שליט"א, המכונה ראש 'הפלג הירושלמי' הקיצוני, "אנשי אמת של דורינו" התכנסו אמש למעמד הוקרה לבחורי הישיבות שלא מתייצבים בלשכות הגיוס – במהלך הכנסת נאמו בפני הקהל בחורים אשר נכלאו בעבר לאחר שהוגדרו כ'עריקים' בשל אי התייצבותם בלשכות הגיוס. אחר כך נודע כי במהלך הכינוס הביאו את דבריו של מרן הגה"צ ר"ש אוירבך שליט"א שהכביר במילים חריפות נגד חוק הגיוס והשמד, כשהוא קורא שלא להיכנע לכל פשרה מול השלטונות הכופרים.

  מרן הגה"צ מנהיג הדור ר"ש אוירבך שליט"א נשא דברים לכבוד המעמד, "אני רוצה להבהיר לציבור הקדוש שעד עכשיו עמדו והבינו את המשמעות של הגזירה הרעה הזאת ולא הלכו להתייצב ולא שיתפו שום פעולה, כחלק מהציבור הזה, משתתף אתם ביחד שוודאי שכל מה שהסברנו קודם שלא יהיה שום קרירות ולא לחפש שום פיתויים מאיזה צד שיבוא להמשיך בעמידה על המשמר לא להתייצב ולא לשתף שום פעולה". אמר מרן הגה"צ ר"ש אוירבך שליט"א.

  מרן הגה"צ מנהיג הדור ר"ש אוירבך שליט"א הוסיף כי "עצם ההתייצבות שם מביאים שם הרבה סכנות (כידוע) על ידי כך אנחנו מעמידים את מצבינו האמיתי שלא רוצים את זה שום שייכות לזה וכל המסתעף מזה שום התקרבות. אנחנו בשם אלוקינו נדגול, התורה הקדושה תשמור עלינו, והקב"ה יערה עליהם רוח ממרום לכל עם ישראל, לא לעשות גזירות רעות, וייתן לנו הרחבת הדעת בזכות שנעמוד על נפשינו כמו שעשו בני לוי במצרים נעמוד בזה בעוז ובגבורה דקדושה".

  כאמור, הזרם המרכזי בציבור החרדי העושים פשרות עם הגיוס, ממשיכים ומתייצב בלשכות הגיוס-השמד-והניאוף כפי הוראת, רק שלש מועצות גדולי וחכמי התורה (החלשים בקדושה) שהתכנסו במשותף לפני למעלה משנה והורו להמשיך ולהתייצב בלשכות הגיוס השמד והניאוף ולהמשיך לעשות פשרות בגיוס-השמד-והניאוף.

  אבל בס"ד מצד הקדושה והטהרה עוד יש לנו 'הפלג הירושלמי' הממשיך במלחמתו בכל כוחם נגד ההתייצבות, זאת למרות ההישגים של 'יהדות התורה' בתחום הגיוס השמד והניאוף, בהסכמים הקואליציוניים עם 'הליכוד' ההסכם מצטט משפט של נתניהו מ-2012: “במדינת היהודים הכופרים בד' לא ייכנס אדם לכלא בשל לימוד תורה". על פי חוק השירות שעבר בממשלה הקודמת בלחץ העמלקים הארורים יש עתיד והבית היהודי, נקבעו מכסות שנתיות לגיוס חרדים, ואם לא עומדים בהן – יוטלו סנקציות פליליות על מי שאינו מתגייס, כפי שהדבר חל על כל עריק מהשירות. בהסכם עם יהדות התורה נקבע שהסמכות להטלת סנקציות תהיה בידי שר הביטחון, מתוך הנחה שהן לא יופעלו.

  בנוסף, ההסכם מציע שהצה"ל-השמד-והניאוף יוריד מאוד את גיל הפטור משירות צבאי לבני ישיבות, "מתוך כוונה לאפשר לצעירים… להשתלב במעגל העבודה תוך הכשרה צבאית מינימלית במסלולים מתאימים" [העיקר אצלם שבני ישיבות לא ילמדו תורה ח"ו]. כך שהאפליה בשירות הצבאי רק תגבר, אולם מצד שני כניסת החרדים הפלג הבני ברקי למעגל העבודה עשויה לעלות משמעותית בשל כך, השם ירחם.
  ——————————-

  אני רואה בתמונות של חרדקי"ם: כופרים, אפיקורסים, משומדים, נואפים, זוללים, בעלי גאוה, מקולקלים, טפשים, הזבל המסריח של מדינת איזראל, מחללי שם שמים, עמלקים, מנובלים, בני בניו של המן שלמדו תורה בבני ברק. ומנהיגיהם… וכו'

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב