עד המדינה פילבר: "נתניהו הבהיר לי למי צריך לדאוג"

הבוקר נחשפים עוד ציטוטים מעד המדינה, על בקשותיו של נתניהו. "לא ידעתי שזה קורה מאחורי גבי, תמרנו אותי", אמר למקורביו על ה"דיל" של סיקור אוהד ב'וואלה' תמורת ההטבות

עדותו הדרמטית של עד המדינה שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, איש אמונו של ראש הממשלה, ממשיכה לעורר גלים.

בשיחות של פילבר עם מקורביו שנחשפו אמש, סיפר פילבר: "ביצעתי הוראות מפורשות של נתניהו. זה בכלל לא היה בשיקול הדעת שלי. קיבלתי ממנו הנחיות מפורטות. הוא הבהיר לי למי צריך לדאוג ואיך. אני לא רוצה לשבש את החקירה אבל מסרתי את הדברים בצורה מאוד מפורטת", כך תיאר את מעשיו בשליחות נתניהו, לכאורה, כשהיה מנכ"ל המשרד.

פילבר חשוד בלקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה, הפרת אמונים, שיבוש הליכים ועבירות ניירות ערך. במשטרה טוענים כי היה מעורב בעסקת שוחד במסגרתה ניתנו לשאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, הטבות בלתי חוקיות בניגוד לאינטרס הציבורי בשווי מיליוני שקלים, עבור סיקור אוהד באתר וואלה. בשל עדותו, יזכה פילבר להקלות משמעותיות ולא ייכנס לכלא.

"אחרי הבחירות לא ציפיתי לקבל תפקיד. ביבי הציע לי להיות מנכ"ל משרד התקשורת. הסביבה שלי הזהירה אותי 'אל תיקח את התפקיד' אבל בשבילי זו הייתה הגשמת חלום להיות מנכ"ל במשרד של ביבי. ראיתי בזה ייעוד", סיפר פילבר, בציטוטים שמופיעים הבוקר ב'ידיעות אחרונות'. "בהתחלה האמנתי שביבי מעריך אותי ולכן הביא אותי לתפקיד. היום אני מבין שהביאו אותי כדי להיות פיון במשחק, שייעדו אותי לזה. הייתי שבוי. שלחתי לבזק טיוטות של מסמכים. הם עברו על הטיוטות, כתבו תיקונים, ואני ביצעתי. היום אני מבין שניצלו אותי. באתי לעבוד באמונה. מצאתי את עצמי בצבת של לחצים, שגרמו לי לדחק גדול מאוד. אני לא יזמתי את כל זה. אני מבין שזה תוכנן עוד לפני המינוי שלי, ולכן נכשלתי. היום אני מבין שהייתי כלי במשחק. רציתי להיות מנכ"ל מקצועי".

מעצרו בשבוע האחרון, שבר אותו. "לא קיבלתי שום טובת הנאה אישית", הסביר למקורביו. "תימרנו אותי לשם. לא ידעתי שזה מה שקורה מאחורי גבי, בכל הקשור לפרגון באתר 'וואלה'".

בסביבתו אמרו אמש: "הוא הגיע למסקנה שמשפחתו וילדיו חשובים לו יותר מכתבות יח"צ על שרה נתניהו. אין פה נקמה, יש פה מיצוי, תחושת ניצול".

בתגובה להחלטתו להפוך לעד מדינה, תקף יו"ר הקואליציה, ח"כ דודי אמסלם, את פילבר ואמר: "עד מדינה זה דבר נחות. מי זה עד מדינה? זה בן אדם עבריין".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "לא היה ולא נברא".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.