עד המדינה שברח מדבר: "חי על זמן שאול" (וידאו)

בשיחה בלעדית לגיא פלג אומר עד המדינה שנמלט כי חש שקיימת סכנה ממשית לחיי. "המשטרה לא קיימה הבטחות, ניצלתי 3 פעמים מניסיונות חיסול. אפילו לעבריינים יש יותר כבוד"

יממה לאחר שנמלט, עד המדינה שהפליל עבור המשטרה עשרות עבריינים מאזור הדרום מדבר: בשיחה עם חדשות 2 מאשים את המשטרה שסיכנה את חיו כאשר צימצמה את האבטחה סביבו. "אני חי על זמן שאול, עשיתי את זה כדי להציל את החיים שלי", אומר העד, שנחשב להצלחה גדולה.

 

עד המדינה כתב מכתב לבני משפחתו במכתב שהשאיר להם, ומאז נעלמו עקבותיו. לדבריו, הוא חש שנשקפת סכנה ממשית לחייו לאחר שהפליל עבריינים בכירים, בחודשים האחרונים הוא השמיע קולות מצוקה, אך לטענת פרקליטו עו"ד אסף דוק, לא נענה. "בתכנית להגנת עדים שמו אותי בתוך כלוב וחנקו אותי", הוא מסביר את הסיבה שבגללה נפלט ממנה.

 

"באתי מרצוני כי האמנתי במשטרה, חשבתי שמה שהם מבטיחים זו הבטחה שלטונית", טען עד המדינה בשיחה עם גיא פלג. "הם שקרנים הכי גדולים, לעבריינים יש כבוד יותר גדול מהם. הם עושים פסיכולוגיה הפוכה ואונסים אנשים בצורה שפלה".

 

לדבריו, לפני מספר שבועות קיבל הודעה כי האבטחה סביבו תצומצם באופן משמעותי. "הם אמרו לי שהם עומדים לעזוב אותי, מה זאת אומרת לעזוב אותי?! עשיתי את המהלך הזה כדי לחיות, ניצלתי משלושה ניסיונות חיסול. ניסו לעשות עליי וידוא הריגה, אתם נותנים לי להיות ברווז במטווח אחרי מה שנתתי לכם?".

 

 

פרקליטו של עד המדינה, עורך הדין אסף דוק מסר בתגובה: "מרשי שם את חייו וחיי משפחתו על כף המאזניים תוך מתן ביטחון מלא ברשויות אכיפת החוק. לאחר חתימת הסכם עד המדינה התברר לו כי דברים רבים אינם כפי שציפה. בחודש מרס השנה הועברה פנייה בכתב לגורמים השונים בנוגע למחדלי אבטחה חמורים של מרשי, ומאז ועד היום לא נעשה דבר. אלמלא שיתוף הפעולה וההקרבה של מרשי לא היה עולה בידי המשטרה לאסוף ראיות מספיקות להעמדתם לדין והרשעתם של כל אותם מעורבים".

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "הניסיון לקשור בין טענות מופרכות כאלה ואחרות לבין בחירתו של אדם חופשי להיעלם משוללת יסוד, ומפאת צנעת הפרט אנו מנועים מלפרט סוגיות מהותיות בעניין. העד אובטח לאורך כל תקופת החקירה והעדויות בבית המשפט. נדגיש כי הטיפול בעדים ובכללם נשוא הפניה מותאם להערכות מצב המבוצעות כל העת ולתנאים הנדרשים והמוסכמים בעניינם".

צפו בכתבה – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.