עד ראייה: "הכבאי פחד לכבות את השריפה. הילדים צעקו"

תושב העיר המתגורר בסמוך לזירת האסון סיפר לחדשות 10 כי אחד הכבאים סירב לכבות את השריפה – צפו בראיון

האם היה מחדל גדול של כיבוי אש בכעת כיבוי השריפה בביתר עילית? תושבים בעיר טוענים כי מרגע קבלת הקריאה במוקד כיבוי עד הגעתם למקום האירוע, עברו כ-20 דקות. תושב העיר המתגורר בסמוך לזירת האסון סיפר לחדשות 10 כי אחד הכבאים סירב לכבות את השריפה, "הוא פחד שישרף, כיוונתי את אחד הכבאים למקום ואז שמענו את הצעקות שלהם" .
צפו בדברים –

דובר כב"ה מחוז יו"ש מסר כי לנוכח טענות ושמועות בבדיקה שלנו עם מערכת השליטה "שלהבת" עולה כי ההודעה הראשונה נתקבלה בשעה 21:08 וצוות כיבוי ראשון הגיע לזירה ב 21:13 ,משמעות 5 דק לזירה ותחילת פעולות כיבוי וסריקה

סמוך לשעה 21:00 התקבל דיווח במוקד זק״א על שריפה בדירה ברחוב כנסת יחזקאל בביתר עילית. שני הילדים הקטנים שנספו בשריפה הם – אפרת (4) וצבי (2) גינזבורג, הילדים הם משפחת גינזבורג מצאצאי מרן המשגיח רבי יחזקאל לוינשטיין זצ"ל. נכדים לנכדו רבי שלמה גינזבורג. האם היא בת של הרב נתי שפירא ממוסד הרב קוק.

השריפה פרצה ככל הנראה בגלל מנורת לילה שהתפוצצה והתלקחה על המיטה שהציתה את החדר שם שהו הילדים הקטנים, אחד מהם הוא כבן שנה וחצי. הילדים הרכים נספו בשריפה, הילדות הגדולות הצליחו לברוח אל השכנים שהגיעו לדירה הבוערת ולא הצליחו לחלץ את התינוקות. ממידע שהגיע לידנו עולה כי ההורים כנראה שהו מחוץ לעיר, ולאחר שהגיעו מירושלים נודע להם על גודל הזוועה.

*ראובן ראובן מתנדב זק״א צוות ביתר עילית סיפר: "טרגדיה בעיר. קיבלתי הודעה ממוקד זק״א על שריפה בדירה בעיר. כשהגעתי לזירה יצא עשן מחלונות הדירה שבבנין מגורים. לוחמי האש היו במאמצים להשתלט על השריפה. אין לתאר את גודל האסון, כשלוחמי האש עדכנו אותנו על שני הילדים תינוק כבן שנה וילד כבן 5 ללא רוח חיים. מתנדבי זק״א צוות ביתר עילית נמצאים בזירה כדי לטפל בגופות הילדים ואיסוף הממצאים בזירה הקשה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.