"עד שלישי הכל יכול להשתנות" (וידאו)

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, התארח הערב (שבת) בחדשות סוף השבוע והתייחס לגל השריפות וההצתות – והבהיר כי למרות שהושגה שליטה על השריפות "עד שלישי הכל יכול להשתנות" – אמר וקרא להחמרת הענישה כלפי המציתים. { ארדן מבהיר}

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, התארח הערב (שבת) בחדשות סוף השבוע והתייחס לגל השריפות וההצתות – והבהיר כי למרות שהושגה שליטה על השריפות "עד שלישי הכל יכול להשתנות" –  אמר וקרא להחמרת הענישה כלפי המציתים.

"חוץ מהאירוע של חלמיש שהתפתח בלילה, רשות הכיבוי וההצלה נמצאים בשליטה על כל מוקדי האש. היכולות שנצברו – הכוחות הבינ"ל שהגיעו לכאן – יאפשרו לנו להתמודד עם כל האירועים", הבהיר ארדן. "המערכה הזו לא הסתיימה, עד יום שלישי יכולים לקרות הרבה דברים, בטח כשיש גם הצתות בזדון, ולכן רשות הכיבוי פנתה למערכת החינוך ומבקשת מכלל בתי הספר להמנע מטיולים בחורש עד סוף השבוע".

על החשודים בהצתות אמר השר: "רוב העצורים הם תושבי יהודה ושומרון, חלק קטן מהם ערבים ישראלים. רוב העצורים נקשרו בצורה כזו או אחרת. נעצרו 35 סה"כ, מהם 23 עדיין עצורים, חלקם על הסתה ברשת שהיא חלק עיקרי בעניין. הטרור שאנחנו מתמודדים איתו כעת הוא מסוג חדש, כפי שחווינו בירושלים: ההשראה ברשת, ההסתה שגרמה בעבר לצאת לדקור עכשיו גורמת לאנשים לצאת ולנצל את מזג האוויר ולנסות לשרוף מקומות שלמים עם אנשים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.