עד 2050: יערות בגודל שטח הודו יימחקו

700 מליון דומנמים של יערות יעלמו עד 2050 עם לא יאטו את קצב כריתת העצים. כך מזהירים חוקרים. "היערות יצטמצמו והדבר עלול להוביל לעלייה חדה בטמפרטורות העולמיות" טוענים החוקרים ומבססים את המחקר שלהם בין השאר על צילומי לווין

מחקר חדש העוסק בכריתת היערות בעולם חשף ממצאים לפיהם הטמפרטורות בעתיד יעלו בעקבות הצטמצמות השטחים הירוקים בעולם. עוד מעריכים החוקרים, כי יערות טרופיים עצומים בגודלם, בשטח זהה לגודלה של הודו, המדינה, צפוויים להימחק ב35 שנים הקרובות.

עוד מסתמן מהמחקרים, כי ההשמדה של היערות מתבצעת בקצב מהיר פי כמה ממה שהחוקרים העריכו עד כה. הסיבה העיקרית למחיקת היערות הוא החקלאות המודרנית, ובייחוד החקלאות התעשייתית לייצור מוצרי סויה ושמן דקלים – מדווחת קרן המחקר של סוכנות הידיעות רויטרס-תומסון.

עוד קבע המכון המחקר להתפתחות גלובלית בוושינגטון, שמסתמכים על צילומים מלוויינים ומידע שאספו ממאה מדינות, כי 714 מיליון דונמים של יער יושמדו. "יהיו השלכות חמורות על האקלים – ללא שינויים, היערות יצטמצמו והדבר עלול להוביל לעלייה חדה בטמפרטורות העולמיות", הזהירו.

בפועל היערות "מטהרים" את האוויר עבור האנושות: ב2050 כאשר העצים האלו לא יהיו קיימים לא הפחמן הדו חמצני באוויר יעלה, כדי להסביר את הדברים, אמרו החוקרים שזה יהיה כמו להפעיל 44 מפעלי כח פחם.

מומחה בתחום ג'ונה בוש מקרן תומסון רויטרס הסביר: "להפחית את הריסת היערות זו דרך זולה להיאבק בהתחממות הגלובלית", . ואף המליץ להטיל מס על פליטת הפחמן ובכך לעודד מדינות להגן על היערות. כדוגמת ברזיל, שנאבקה בעשור האחרון באמצעות אכיפה מוגברת ופיקוח גם על ידי לווינים וצימצמה את כריתת יער הגשם באמזונס ב80 אחוזים. ציין המומחה לטובה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.