שמים סגורים • עובדי חברות התעופה הישראליות שובתים החל מ-05:00 בבוקר

על רקע הכוונה של שרי האוצר והתחבורה להביא היום בפני הממשלה את הסכם השמיים הפתוחים, החלו עובדי חברות התעופה הישראליות היום בשביתה החל מ-05:00 בבוקר. כל הפרטים 

עובדי חברות התעופה הישראליות – אל על, ישראייר וארקיע, פתחו היום (ראשון) ב-05:00 בשביתה ללא הגבלת זמן במחאה על כוונת הממשלה לאשר מחר את הסכם שמיים פתוחים שנחתם עם מדינות האיחוד האירופי. בעקבות ההחלטה על השביתה, הקדימו החברות הישראליות 11 טיסות לשעה 4:00 לפנות בוקר. אל על ביטלה טיסה מפריז. רשות התעופה האזרחית אישרה לאפשר המראות בשעה זו מנתב"ג.

אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות העובדים, אמר כי "אנחנו ממתינים לראש הממשלה שייתן פתרון ויתחיל משא ומתן. אף אחד לא רוצה בשביתה אבל אין ברירה אחרת, זה מונח לפתחו של ראש הממשלה. ריצת האמוק להעביר את זה פשוט מוזרה".

הסכם השמיים הפתוחים יביא לפתיחת תחרות בין חברות התעופה על קווי תעופה לכל יעד באירופה. חתימה על ההסכם אמורה להוזיל את מחירי הכרטיסים בכ-20 אחוז והדבר יביא לשיפור השירות. חברות התעופה הישראליות מתנגדות להסכם במתכונתו הנוכחית. לטענת החברות התחרות אינה הוגנת בעיקר בשל הצורך של החברות הישראליות להשקיע סכומי כסף גדולים באבטחת הטיסות. לטענתם אישור ההסכם יביא למצב בוא החברות ייאלצו לפטר מאות עובדים.

לעומתם, שר התחבורה ישראל כץ הודיע בסוף השבוע שהוא אינו מתכוון להתקפל לנוכח איומי השביתה ושההצעה תובא לאישור הממשלה. כץ נועד ביום שישי עם שר האוצר יאיר לפיד. השניים דנו בהשלכות ההסכם. שני הצדדים לא התקפלו בינתיים, והשביתה יצאה לדרך.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.