עובדי חיפה כימיקלים חוסמים את הכניסה למפעל עקב הפיטורים הקרבים

"מינימום של הגינות אין להנהלת החברה השולחת עובדים מסורים לאבטלה, רגע לפני החגים, מבלי להסתכל להם בעיניים"

עשרות מעובדי חיפה כימיקלים חוסמים את הכניסה למפעל החל מהבוקר לאות מחאה על 400 מכתבי שימוע לעובדים .

מוועד העובדים נמסר כי :" ילדי עובדים קמו בבוקר וגילו כי הוריהם מפוטרים. ההנהלה דבקה בעמדתה קרת הלב – מינימום של הגינות אין להנהלת החברה השולחת עובדים מסורים לאבטלה, רגע לפני החגים, מבלי להסתכל להם בעיניים".

אלי אלבז, יו"ר ועד העובדים:"מנכ"ל החברה טוען שהוא מפסיד מליון דולר ביום? לפני שש שנים, שבתנו במחאה על פערי השכר בין עובדי דור א' ועובדי דור ב' . אז היה המנכ"ל מוכן לעמוד בשביתה של חצי שנה (!) בכדי לשבור אותנו – ונכשל. גם הפעם הוא ייכשל. ב-40 שנה ראיתי הנהלות באות והולכות. בסופו של דבר חיפה כימיקלים זה אנחנו".

מחיפה כימיקלים נמסר כי "לאחר חמישה חודשים בהם החברה עמדה מושבתת וללא הכנסות, אך הקפידה לשלם לעובדיה משכורות, החליטה הממשלה על פתרון לאספקת אמוניה לצרכי תעשיית הדשנים, שהוגדר על ידי כל המומחים וגורמי הבטחון כבטוח ביותר. אף על פי שהממשלה הגיעה להחלטה, ראש עיריית חיפה יונה יהב החליט למנוע מהממשלה ומהתעשייה ליישם אותה וסירב לתת רישיון עסק לצינור שיוביל את האמוניה מהאוניה למפעל ללא כל ביסוס מקצועי וכנגד 400 עובדים. בניגוד לכל ראש עיר אחר בישראל שנלחם על פרנסת עובדיו, יהב כפה על חיפה כימיקלים ועל עובדיה פיטורים וגורלם נמצא אך ורק בידיו. ההנהלה מבינה ללב העובדים אך לא נותרה בידה ברירה, הפיטורים אינם גזירת גורל וצר לנו שהדברים הגיעו לידי כך שוועד עובדי הצפון לא מפנה את מאבקו אל יהב – האדם היחיד שיכול להציל את מקום עבודתם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.