עובדי "מגה" ישביתו מחר את הסניפים

לאחר שרשת חנויות "מגה" הגיעה למצב של חדלות פרעון, החליטו עובדי הרשת להשבית את החנויות ולא לפתוח מחר את הסניפים. הרשת מתמודדת עם קשיים כלכלים ואינה מסוגלת לשלם את חובותיה. {לקראת קריסה}

בית המשפט קיבל היום את בקשת דירקטוריון חברת מגה אשר ביקשו להכריז על החברה כחדלת פרעון ולמנות נאמן לחברה. בתגובה החליטו 3,500 עובדי הרשת אשר עתידם אינו ברור כעת, להשבית את סניפי החברה ולא לפתוח מחר את החנויות.

המצב של חדלות פרעון משמעותה היא כי החברה מודיעה שהיא אינה יכולה לעמוד עוד בתשלומים לספקים ובהחזרי חובות הרשת. בשבועות האחרונים כבר הודיעו רבים מהספקים כי לא ימכרו את מוצריהם למגה רק בתמורה לתשלום מראש, ובמזומן.

יו"ר ועד העובדים אלי אייל מסר: "צר לי שהבעלים לא הזרימו כספים כמצופה וזרקו את העובדים לים. חוץ מההסתדרות אף אחד לא דואג לנו ואנחנו לבד במאבק, אבל בליוויה של השופטת ורדה אלשייך ששכרנו את שירותיה נעבור גם את זה. זה לא סוף פסוק. נקווה שהשופט או השופטת יימנו נאמן לחברה ויאפשרו להפעיל אותה כעסק חי עד למכירתה".

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, התייחס למצבה של רשת מגה ואמר: "חייבים להציל את מגה. יש להבטיח את מכירתה כמקשה אחת – צעד שימנע את הפגיעה ב-3,500 העובדים של הרשת ויציל ספקים רבים מקריסה. במקביל, חשוב להבטיח תנאי פרישה הוגנים לאלו מהעובדים שיוחלט על סיום העסקתם".

"נזכיר כי העובדים וההסתדרות היו הראשונים לגלות אחריות מאז שפרץ המשבר ועובדי מגה היו הראשונים לשלם את המחיר הכבד של האסון הכלכלי-חברתי שנמצא כעת בשיאו. ההסתדרות תמשיך ותפעל ככל הנדרש על מנת להציל את הרשת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.