עובד רשות השידור התפרע בכנסת (וידאו)

במהלך הישיבה על עתיד התאגיד הציבורי ורשות השידור התחוללה מהומה כאשר אחד העובדים התפרץ לדיון בבכי: "אתם תוציאו אותי מהבית?". הוא הוצא מהאולם יחד עם עובד אחר. צפו. { "אתם תוציאו אותי מהבית?" }

המחאה של אנשי התאגיד הגיע לכנסת: היום (ראשון) מתכנסת ועדת הכלכלה על מנת לדון בהחלטת ראש הממשלה נתניהו ויו"ר ההסתדרות ניסנקורן לדחות את סגירת רשות השידור עד לשנת 2018 – מה שיעכב את תחילת שידוריו של תאגיד השידור הציבורי.

במהלך הישיבה התחוללה מהומה כאשר אחד העובדים התפרץ לדיון בבכי: "אתם תוציאו אותי מהבית?". הוא הוצא מהאולם יחד עם עובד אחר.

יו"ר הוועדה, ח"כ איתן כבל מהמחנה הציוני, פתח את הדיון ואמר: "אני מבין את הקושי והדאגה של ציבור העובדים". כבל ציין כי בעבר התחנן לדחות את תחילת השידורים לינואר 2018, אך בקשתו לא נענתה. "מנכ"ל התאגיד הציג כאן בעבר את הקשיים שהוא עלול להימצא בהם. יתרה מכך, הזהרנו כי מועד המעבד בין הרשות לתאגיד נופל על חג ושבת. ביקשתי לדחות את הסגירה כדי למנוע פיטורים בתקופת החגים וסורבתי. התחננתי ודרשתי, ואמרו לי 'יום אחד אתה לא מקבל".

"פנה אלי מנכ"ל התאגיד שאמר שמקבל איומים מעובדים – ולא בפעם הראשונה", הוסיף כבל. "אני מבין את מצבם של העובדים, אך בידי המנכ"ל כל הכלים שמתירים לו על לפעול פי חוק. מהרגע שהשתכנעה הוועדה בלחץ משרד האוצר והתקשורת לפתוח את התאגיד ב-1 באוקטובר, הצלחנו לעשות שינויים גדולים ולהשיג הישגים טובים".

דבריו של כבל נקטעו על ידי עובד רשות השידור שהתפרע בדיון והוצא בכוח על ידי הסדרנים לאחר שזעק: "אני מפרנס יחיד. אני 30 שנה ברשות, אתה תוציא אותי מהבית? אתה מחוקק זבל". העובד, רפי יששכר, הוסיף בבכי: "כולכם גנבים ומושחתים, זו הפרנסה שלי והבית שלי, אני קיים". לאחר מכן הוא הוחזר לדיון, וכבל התנצל בפניו על עוגמת הנפש שנגרמה לו מהוצאתו מהדיון: "אני איש שעובד למען עובדים, אני מצטער".

ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) מחתה על הצעת הפשרה להארכה של חצי שנה בשל עלותה והציעה פתרון חלופי – פנייה לדירקטוריון המועצה על מנת שיקבע האם לתת אורכה. "למה הממשלה צריכה להתערב בשידור ציבורי? הוא צריך להיות רק חותמת גומי. זו לא הייתה כוונת המחוקק שהשר יתערב – אם המנכ"ל רוצה ארכה נוספת, שיבקש אותה באופן רשמי". ח"כ יעקב פרי ממפלגתה הוסיף: "נקרע הלב של כולנו. הודעת הדחייה של ניסנקורן-ביבי היא לא דחייה – היא ביטול. ראש הממשלה פועל ימים ולילות להריסת התקשורת ולהשתקת כל גוף שמותח ביקורת. הוא מנסה להביא לחורבן השידור הציבורי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.