עובד של לבייב הבריח יהלומים במזוודות

מהחקירה עולה כי עובד באחד המפעלים של איש העסקים לב לבייב ברוסיה הבריח לישראל כמות גדולה של יהלומים כשהגיע לפני שש שנים כתושב חוזר

במסגרת הלחימה הסדורה של משטרת ישראל ורשות המיסים נגד תופעות של פשיעה כלכלית חמורה, פתחו הבוקר היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית בלהב 433, יחידת חקירות מכס ומע"מ ירושלים ויחידת יהלום ברשות המיסים בחקירה גלויה, בתום תקופה במהלכה התבצעה פעילות סמויה.

בוינט פורסם כי מהחקירה עולה כי עובד באחד המפעלים של איש העסקים לב לבייב ברוסיה הבריח לישראל כמות גדולה של יהלומים כשהגיע לפני שש שנים כתושב חוזר.

את היהלומים, מכר החשוד בארץ מבלי לדווח על כך לרשויות המס. בפשיטה שערכו בלשי היחידה לחקירות בינלאומיות על ביתו נמצאו מאות תעודות משלוח הקשורות ליהלומים.

במשטרה עקבו אחר נתיב הברחת היהלומים לישראל, ועלו על נתיב מרכזי: עובד בכיר באחד המפעלים של לבייב ברוסיה, שהגיע לפני שש שנים לישראל כתושב חוזר, טמן גם כמויות גדולות של יהלומים במזוודות יחד עם שאר הכבודה שלו. הוא נחקר ומאוחר יותר הוא צפוי לעמוד בפני שופט במסגרת הארכת מעצר.

לב לבייב עצמו נמצא כעת בחו"ל, ולא ברור עדיין אם יידרש לחקירה במסגרת הפרשה.

 

המשטרה פרסמה הבוקר כי בשעות הבוקר נעצרו 6 חשודים לחקירה באזהרה בחשד למעורבות בעבירות של הברחת יהלומים, הלבנת הון, עבירות לפי פקודת המכס, עבירות לפי פקודת מס הכנסה, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד וכן עבירות נוספות.

מדובר בחקירה המנוהלת על ידי משטרת ישראל ורשות המיסים ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה.

על פי החשד, המעורבים, כל אחד על פי חלקו, קשרו קשר, תכננו, והוציאו לפעול במשך מספר שנים הברחה של יהלומים למדינת ישראל בשווי כולל של מאות מיליוני שקלים בניגוד לחוק ומבלי לדווח לרשויות המוסמכות.

בכוונת היחידות החוקרות לבצע מעצרים נוספים של חשודים בארץ ובחו"ל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.