עודה: "יש רוצחי ערבים בכנסת"(וידאו)

יו"ר הרשימה הערבית המשותפת ח"כ איימן עודה מעורר סערה: בראיון שהעניק ל'ערוץ 2' אמר: "יש רוצחי ערבים בממשלה ובכנסת". סלומיאנסקי שישב לצדו תקף אותו. {מעורר סערה}

יו"ר הרשימה הערבית המשותפת ח"כ איימן עודה מעורר סערה: בראיון שהעניק ל'ערוץ 2' אמר: "יש רוצחי ערבים בממשלה ובכנסת". סלומיאנסקי שישב לצדו תקף אותו.

עודה הגיב בזעם על אישור החוק השנוי במחלוקת בוועדת חוקה, וטען כי "רק הציבור שבחר בי יכול להדיח אותי". במהלך העימות עם ראש הוועדה ח"כ ניסן סלומינסקי באולפן "שש עם" אמר עודה כי לא ייתכן שנשק ההשעיה מופנה כלפי חברי הכנסת ממפלגתו – ובהם זועבי, זחאלקה וגטאס שנפגשו עם משפחות מחבלים – בזמן ש"אנשים שרצחו ערבים במו ידיהם נמצאים בממשלה ובכנסת".

(באדיבות רשת)

במהלך הריאיון התייחס עודה בין השאר לח"כ אבי דיכטר מהליכוד, ראש השב"כ לשעבר, שמקדם את "חוק הלאום": "יש הגמוניה שאני לא יכול לקבל אותה גם פוליטית וגם מוסרית – הגמוניה שאומרת שאנשים שמקדמים את חוק הלאום הם הכי לגיטימיים. לא – הם אנשים קיצוניים, ואנחנו לא מוכנים לקבל את זה". עודה הוסיף כי "חברי כנסת שלחו אנשים שרצחו את הנהגת העם הפלסטיני – דיכטר שלח אנשים שרצחו את ערפאת, גם את אחמד יאסין וגם את רנטיסי והוא נמצא בכנסת. שלח אנשים לרצוח אנשים".

"אני נבחר הציבור, אני לא נבחר של הימין. רק הציבור שבחר בי יכול להדיח אותי", הדגיש עודה. "איך זה שח"כים יכולים להדיח קולגות שלהם? זו לא רק פגיעה בנו, אלא גם בדמוקרטיה. זו מגמה שמוביל אותה ראש הממשלה, שמבין את כוחה של האוכלוסיה שהיא 20% מהציבור – הוא לא רוצה אותה חלק מהמשחק הפוליטי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.