עוד לילה סוער: עשרות עצורים ביו"ש, תקיפות בסוריה

מבצע שובו אחים היום ה-11: במהלך הלילה נעצרו 37 אנשי חמאס בפעילות צה"ל ביו"ש. במקביל, צה"ל תקף תשע מטרות צבאיות בסוריה, זאת בתגובה לירי ממנו נהרג אתמול נער ישראלי.

מבצע "שובו אחים" – היום ה-11: כוחות צה"ל המשיכו גם הלילה (ב') בפעילותם כדי לנסות ולהביא פיסות מידע שיביאו לאיתורם של שלושת הנערים החטופים. במהלך הלילה המשיכו אנשי כוחות הביטחון בסריקות והמעצרים במסגרת הפעילות המבצעית ביהודה ושומרון.

הלילה נעצרו 37 עצורים פלסטינים, זאת במסגרת סריקתם של כ-80 בתים באזור חברון. במהלך הפעילות נסגרו גם 7 מוסדות ומשרדים המזוהים עם הפעילות הארגונית של חמאס.

בימים הקרובים צפויים בצה"ל לקבל החלטה מחודשת בנוגע לשינוי אופן הפעולה באזור חברון. גורם ביטחוני בכיר התייחס לחג הרמדאן המתקרב ולקושי שעלולה להוות הפעילות המבצעית עבור האוכלוסייה בחברון וטען כי "הרמדאן אינו אמור להשפיע על ההתנהלות", וכי צה"ל ידע כיצד לפעול גם במהלך החג עצמו.

אתמול דווח כי במהלך החיפושים אחר שלושת הנערים החטופים התרסק כלי טיס בלתי מאויש של חיל האוויר באזור חברון, לאחר שככל הנראה השתתף במבצע החיפושים.
על פי דיווחים של כלי התקשורת הפלסטיניים, המזל"ט, שרבים מסוגו פועלים ביממות האחרונות במסגרת מאמצי איתור הנערים החטופים, התרסק ונלקח על ידי המשטרה הפלסטינית. בהמשך הושב לידי כוחות הביטחון הישראלים.

לוחמי יחידת "רוכב שמיים" של חיל התותחנים מוגדרים כ"עיניים של צה"ל" במבצע שובו אחים, שנערך כבר עשרה ימים. הצוותים הרבים של היחידה פרושים בימים האחרונים בשטחי יהודה ושומרון – ובמיוחד בחברון, העיר שהפכה למוקד החיפושים אחר שלושת הנערים.

אנשי היחידה, פרושים בשטח עם המטוס הזעיר, שפותח על ידי חברת "אלביט מערכות" ומשקלו 7 קילוגרמים בלבד. לכלי הטיס מצלמה מיוחדת אשר נועדה לספק מידע מהיר בזמן אמת על המתרחש, ומסייעת להעביר מידע לגדודי החי"ר והיחידות המיוחדות הפועלים באזור.

בד בבד, מטוסי חיה"א תקפו הלילה 9 מטרות של צבא סוריה, תגובה על שיגור טיל הנ"ט מסוריה לעבר שטח ישראל, שהביא למותו של הנער מוחמד קראקרה בן ה-14, ולפציעתו של אביו, ששהה במקום במסגרת עבודתו. בצה"ל השיבו באש ארטילרית לשיגור הטיל, אולם לאחר מכן הוחלט להעמיק את התגובה הישראלית ובשעות הלילה בוצעה תקיפה בהיקף נרחב בגולן הסורי.

בתקיפה הישראלית לקחו חלק חיל האוויר וסוללות של חיל התותחנים. בין המטרות שהותקפו – עמדות ירי ומפקדות של צבא סוריה. בצה"ל טוענים כי זוהתה פגיעה מדויקת במטרות שהותקפו. מדובר צה"ל נמסר כי "הירי אתמול הינו מעשה התגרות חמור ביותר המבוצע כהמשך למספר פיגועים במהלך החודשים האחרונים כנגד כוחות צה"ל במרחב הגבול בכלל ובאזור זה בפרט. צה"ל יפעל בנחישות בכל דרך ובכל זמן שיראה לנכון כדי להגן על תושבי מדינת ישראל"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.