עוד משהו חדש מתחיל- בתי ספר ממלכתיים יוכלו לבחור ברבנים ומרצים לא אורתודוכסים ללימודי היהדות

יש עתיד ותנועת חדו"ש ממשיכים לשמור על הקו שהציבו לעצמם- לשנות ולפגום בקודשי ישראל.

שר החינוך שי פירון מ"יש עתיד" התחייב במכתב למנכ"ל עמותת חדו"ש עו"ד אורי רגב כי בתי ספר ממלכתיים יוכלו לבחור רבנים או מרצים מכל הזרמים ולא יחויבו למנות רבנים אורתודוקסים.

המכתב נשלח בעקבות תלונתו של עו"ד רגב אל שי פירון לאחר מינוי של רב חרדי לקידום לימודי זהות יהודית בבתי הספר הממלכתיים בקריות.

שר החינוך כתב לו בתשובה "אני מקבל את הערתך.. ובימים אלה אנו פותחים בחשיבה מחודשת שתאפשר לכל בית ספר לבחור את המחנכים המתאימים לו, ללא קשר לזרם זה או אחר".

רגב, בתגובה קרא לו למהר ולהזדרז להוציא את ההנחייה באופן ברור ומוגדר וכך כתב " כדי שיהיה ברור שכל בית ספר יכול לבחור מתווכים ליהדות ברוח שמתאימה לתלמידיו ולהוריהם ונגמר המונופול האורתודוקסי על הפצת היהדות בבתי הספר".

מנכ"ל חדו"ש הוסיף וטען "ברור שאם אכן מדובר במינוי רבנים אורתודוקסים בלבד, לבתי הספר הרי זו יוזמה פסולה ומסוכנת, אשר אף חוקיותה מוטלת בספק וניאלץ להיזקק לבדיקתה על ידי בתי המשפט. אני מקווה", כתב רגב, "שהבהרה והנחיה מצדך בדחיפות, אשר תבטיח כי יוזמה זו תיעשה מתוך מחויבות לפלורליזם, תיישב את החששות".

רגב ממשיך להעלות את ספקותיו ואומר "עם כל החשיבות הנודעת לרבנים במסורת ישראל לדורותיה, יש להעלות סימן שאלה אם רב הוא ה'מתווך' היחיד האפשרי בין ערכי היהדות ותכניה לבין אוכלוסיית בתי הספר הממלכתיים. ברור שכיום יש לא מעט מחנכים בעלי ידע וכשרון בתחום ההתחדשות היהודית, אשר ייטיבו לא פחות מרבנים להעביר מסרים חשובים אלה לאוכלוסיית בית הספר, ובמיוחד בתי הספר החילוניים".

רגב מסיים כדי לחזק את טענותיו ההרסניות "אף אם יוחלט כי יש ערך מוסף דווקא לרבנים בהקשר חינוכי זה, הצטערתי שלא הובהר על ידי דוברות משרד החינוך כי אין מדובר דווקא ברבנים אורתודוקסים, אלא ישולבו בתפקיד זה רבנים מכל הזרמים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אני תומך בהרחבת הרעיון, למשל לשלב בצוות מומחי העל של המרכז הרפואי רבין מס' מוסכניקים, מדוע לא ? וכי יש לרופאים והמנתחים בלעדיות על נתינת תקוות החיים לאנשים?… וכן במשרד הביטחון נמזג מס' ליצנים רפואיים שללא ספק יתנו תחושת רוגע ביטחון עצמי ושמחה וכו' וכו'

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב