הברית מופרת: גם יהודי יכול לרצוח / עו"ד נסים עוג'ר

מה עשה לנו רצח הנער המוסלמי משועפאט , לפי החשד, הילד הושקה בדלק, נשרף חי. ונרצח על ידי יהודים. מה זה אומר עלנו כעם, וכבני אדם ? עו"ד נסים עג'ור, מנסה לענות תשובות לשאלות הקשות כל כך.

החכם מכל אדם ( קהלת), אמר "מותר האדם מן הבהמה אין", כן או לא, ואולי יותר כן מאשר לא, לפי חכמי ישראל באדם יש אמירה, נפש וידיעה- ראשי תיבת של א י ן. בפרשת השבוע שעבר, בלק, נאמר "עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב ". לפי הפרשנים בזה שעם ישראל לא התחשב, הוא כן התחשב, הוא לא יכול שלא להתחשב, אם הוא לא היה רואה מה יש להם ובהם, איך "לא יתחשב", ולא בכדי חכמים אמרו, חכמה בגויים תאמין. אם יש חכמה בגויים תאמין, עם ישראל התחשב או לא התחשב?

לעצם הדבר:

יהודי רצח שבעה פועלים ערבים בראשון לציון בשנת 1990.
יהודי טבח 29 מתפללים מוסלמים במערת המכפלה בחברון בשנת 1994.
יהודי ירה בגבו של ראש הממשלה בשנת 1995.
יהודי רצח ארבעה נוסעי אוטובוס בשפרעם בשנת 2005, ועוד.

הרמב"ם במורה נבוכים מורה לנו לראות בכל אדם שעומד מולך, חיית טרף, ועם ישראל יכול להיות לא רק 'ככל העמים' אפילו 'אור לגויים', גם בעניין זה. אלימות היא אלימות בכל עת וזמן, ובכל מקום על פני היקום, ועל ציר ההיסטוריה האנושית, והוא המשך לאלימות של הצלבנים, לגין גיס חאן, לאלימות של הפוגרומים ברוסיה, בקוריאה, בסין לפשע ורצח עם של הנאצים עד הלום ועוד, ועל זה נאמר ואידך זיל גמור.

סוף דבר:

כל אחד מאיתנו הוא חיית אדם, ברגע מסוים וזמן מסוים הוא הופך להיות חיית טרף, ובמקרה הגרוע חיה רעה, יש לאמירה זו כמובן חריגים רבים, של אלו שנפשם היא אצילה והם לא יעשו דבר ו/או חצי דבר באלימות הם המעט ולא הרוב.

אגב, מי שקורא את הפסוק בספר שמות בפרק יט פסוק ה', מבין את זה בצורה החריפה ביותר, מעשים שנעשו, כגון רציחתו של הנער המוסלמי על ידי יהודים, היא בניגוד לברית בין בורא עולם לבין עם ישראל, אי עמידה בברית עלולה לשלוח אותנו חזרה לגלות.

"וְעַתָּה, אִם-שָׁמוֹעַ תִּשְׁמְעוּ בְּקֹלִי, וּשְׁמַרְתֶּם, אֶת-בְּרִיתִי–וִהְיִיתֶם לִי סְגֻלָּה מִכָּל-הָעַמִּים, כִּי-לִי כָּל-הָאָרֶץ".

עו"ד עוג'ר נסים, איגוד הארגוניים החברתיים בכנסת. .

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לא להאמין שיש המסוגלים להתנהג באכזריות שכזאת. בושה לעם היהודי!!

  רחל |
  הגב
 2. לצערינו, בכל חברה יש טובים ויש רעים, יש אכזריים ויש משוגעים

  מוטי גרין |
  הגב
 3. אם זה נכון, שיהודים רצחו. אז צריך לעשות בדק בית רציני, איך אפשר להגיע לאכזריות כזאת.

  משה שור |
  הגב