עוד קיצוץ בשם השוויון – החרדים ישלמו תעריף נסיעה זהה- "ערך השוויון צריך לגבור על הערך הכלכלי"

הניסיון להצר ולהוריד את רמת החיים אצל החרדים- לא מפסיק.

החל משנת 2014, כך מסרה חברת הכנסת ציפי חוטובלי, סגנית השר לבטיחות בדרכים,יונהגו תעריפי נסיעה זהים ושיוויוניים בין מקומות נסיעה דומים.
פער המחירים בחלק גדול מקווי התחבורה, שמעניק מחיר זול יותר בקווים שמרבית הנוסעים בהם מגיע מן האוכלוסייה החרדית, הוא שגרם לכך,ובעקבות שאילתא דחופה שהגישה ח"כעדי קול מיש עתיד, ובה היא קובלת על כך ש"עוות התעריפים ההיסטורי" כדבריה, לא תוקן, מסרה ח"כ חוטובלי את הדברים.

חוטובלי הוסיפה והדגישה בדבריה כי מימוש מלא של הרפורמה בתעריפים תלוי גם במשרד האוצר, שבו מכהן יו"ר מפלגתה של ח"כ קול- יאיר לפיד, ולכן יעצה לה לפנות גם אליו, כדי לוודא שהתקציב לעניין, אכן יגיע.

כתגובה לדבריהם, טען חבר הכנסת אברהם מיכאלי (ש"ס) , כי יש מקום לקווים לציבור הדתי משום שהם משתלמים כלכלית, לנוכח הביקוש הגבוה להם בציבור החרדי.

חוטובלי ענתה לו: "כי מאחר שלמדינה יש ערכים מסוימים שהם חשובים, הערך הכלכלי הוא נכון, אבל ערך השוויון צריך לגבור על הערך הכלכלי".
חוטובלי הוסיפה ואמרה: "אני חושבת שבסופו של יום אנחנו נמצא את עצמנו במציאות הציבורית הדרושה והראויה שבה לא יהיה פער בין תעריף חרדי לתעריף שאינו חרדי", ומדבריה מובהר, כי משרד התחבורה מכשיר הפעלת קווים לחרדים בלבד.

"הרעיון שתושב שאינו חרדי ייסע באותו תעריף כמו תושב חרדי הוא רעיון נכון… גם אם כרגע היו שיקולים כלכליים סביב זה בסופו של דבר אנחנו צריכים להגיע למציאות החברתית המתוקנת שבה אזרחים אחרים לא נפגעים מזה שהם לא מגיעים מציבור שיודע להתארגן או מציבור שנוסע בהמוניו. התחבורה הציבורית היא של הציבור כולו ולא רק של מי שיכול להתארגן" אמרה לסיום, ח"כ חוטובלי במליאה.

מיד לאחר הדיון, ח"כ קול התבטאה ואמרה שיש להנהיג זאת באופן מיידי: "השוואת המחירים בין קווי המהדרין לקווים אחרים וממילא הפסקת אפליית הציבור החילוני אינה גוררת כל עלות תקציבית, ואין הצדקה לדחייתה עד ליישומה המלא של הרפורמה, המתעכבת ממילא" אמרה קול "הציבור מאס בהתכסות החוזרת ונשנית בתירוצי 'רפורמה ארוכת טווח". יש צורך אקוטי בצעדים ממשיים, בפועל-כאן ועכשיו – לטובת הציבור".

בדוח מבקר המדינה האחרון נמתחה ביקורת על משרד התחבורה ושם נאמר כי יש לטפל בנושא תעריפי הנסיעה ולרכזו תחת קורת גג אחד שתנהיג מערכת מחירים שלמה, אחידה ושוויונית. יצוין כי נושא הפער במחירים הונח בפני בית המשפט, אך עדיין לא ניתנה הכרעה בנושא זה.

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שלא יהא חוטא נשכר, גם להדיר נשים ועוד לקבל על זה תעריף מוזל ?

  בני |
  הגב
 2. לא כל דבר הוא נגד החרדים. יורידו את המחיר בכל הארץ וכך כל חרדי יוכל ליסוע בכל הארץ במחיר יותר נמוך. עד כה פריווילגיה זו ניתנה רק בערים חרדיות מרכזיות וכעת היא תינתן בכל הארץ… כנסו לפרופורציות…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. ציפי חבל שאת זו שאמורה לעורר את האפליות האלו ובדווקא מה שקורה אצל החרדים אז כדאי שתישארי ציפי המיתחשבת ולא תלכי אחרי עדי קול וחבריה שמחפשים במה אפשר לעקוץ ולקצץ לחרדים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. אוליי סוף סוף בעבור הפרוטות המעטות האלה
  יכבדו גם את צרכי החרדים בתחבורה מתוקנת ומרווחת יותר
  בדומה לרווחת התחבורה הנהוגה בציבור החילוני.

  יוחאי |
  הגב
 5. גם בקופת חולים מאוחדת יש הפליה של החרדים בקביעת תורים, בתשלומים בעד שירותים זהים ועוד.
  אני מקווה שגם שם יעשו שיוויון

  רינה דיצה |
  הגב
 6. מה זה השטויות האלה, מה הבעיה אם אני מתארגן ומצליח להשיג תעריפי נסיעה יותר בזול , מה אני אשם שהחילונים לא מסוגלים להתארגן על עצמם?? צריכים לעשות חרם צרכני על הדבר הזה!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב