עו"ד רוני פאלוך רוכש קרקעות בעשרות מיליונים בבני ברק

21 מיליון זהו המחיר אותו שילמה קבוצת משקיעים בהובלת עו"ד רוני פאלוך בנה של היועצת לעיניני חרדים של ראש הממשלה הגב' רבקה פאלוך

21 מיליון זהו המחיר אותו שילמה קבוצת משקיעים בהובלת עו"ד רוני פאלוך בנה של היועצת לעיניני חרדים של ראש הממשלה הגב' רבקה פאלוך .

הקבוצה זכתה במכרז שפרסמה החברה הכלכלית של עיריית בני ברק לרכישת קרקע ברחוב הירקון בשכונת קריית הרצוג בעיר.

בקרקע המדוברת ישנן זכויות לבניית 60 יחידות דיור ומאות מטרים מסחר על גבי שטח של כ־6,000 מ"ר.

האזור שבו ממוקמת הקרקע המדוברת עבר ועובר שינוי מסיבי מבחינת הנראות והאוכלוסיה ברמה אשר זר לא היה מכירה.

האזור שהיה מאופיין במבנים מסחריים ישנים מטים לנפול, זוהה ע"י ראש העיר הקודם ח"כ יעקב אשר כמקום אשר יכול להוות משענת כלכלית לעיר הענייה ביותר בישראל, ולהוות מוקד משיכה לעסקים וחברות רבות המעוניינות להגיע לגוש דן ומעדיפות לשלם פחות ממחיר השכירויות בת"א .

מגדלי בסר הינם אבן שואבת להמון עסקים חברות שרואות במגדלים גם סוג של אמירה לגבי היכולות הפיננסיות וכמדד להצלחתם.

פלאש 90 יעקב נחומי
פלאש 90 יעקב נחומי

על פי תכנית המתאר העירונית של בני ברק, המקודמת בוועדת התכנון והבנייה העירונית, במקום תקום בשנים הקרובות שכונה בת אלפי יחידות דיור לצד שטחי מסחר ותעסוקה.

עו"ד רוני פאלוך סיפר כי לאחר תוספת מע"מ והיטלי השבחה צפויה עלות קרקע לדירה להגיע לכחצי מיליון שקל. מחירה ההתחלתי של דירה בת שלושה חדרים בפרויקט העתידי יעמוד על כ־1.4 מיליון שקל.

לדבריו של פאלוך ,כל האזור הולך להיות אזור חדשני שיהיה טוב בהרבה מבני ברק שכולנו מכירים מבחינת תשתיות וחשיבה עתידית לגבי צרכי האוכלוסיה .

לשם המחשה פאלוך מציין כי בכל בניין יוקם גן ילדים,בנוסף מראש יוקמו בסמיכות למגורים מוסדות חינוך שהינם בעלי חשיבות עצומה לציבור החרדי .

העיריה עושה כל שביכולתה בכדי לדאוג שאכן ירגישו כולם כי מדובר בבני ברק חדשה לחלוטין .

עו"ד פאלוך מפרגן לאורך כל השיחה לראש העיר ר' חנוך זייברט,ואומר כי : "נלחם בציפורניים על האיכות והקצב" .

כאשר הוא הולך להפוך את כל האזור המדובר למקום מגורים חדש וחדשני לכעוד 50,000 תושבים .

תחום הנדל"ן אינו חדש לעו"ד רוני פאלוך המשמש גם ככדירקטור מקצועי בדירקטוריון 'מגוריט'.

מגוריט הינה הקרן הראשונה בישראל שמשקיעה בשוק השכירות למגורים. המודל העסקי של הקרן מבוסס על רכישת מקבצי דיור שמושכרים לפרקי זמן ארוכים.

מגוריט הונפקה לפני כשנה בבורסה של תל אביב לפי שווי של כ–240 מיליון שקל, ומאז מנייתה נפלה בכ–28%.

הירידות ב'מגוריט', שהביאו את הקרן לשווי של 170 מיליון שקל,היוו מכה לא פשוטה ל'קופת העיר' בני ברק שתומכת בעזרת כספי התרומות המושקעים בקרן זו בדיור ותמיכה חודשית לאלמנות ויתומים.

קופת העיר היתה אחת המשקיעות הגדולות ב'מגוריט' עם כ–60 מיליון שקל. גופים נוספים שלקחו חלק בהנפקה הם קרן הפנסיה של חברה קדישא, קרן קיימת לישראל ובית ההשקעות אקסלנס שהשקיעו כל אחד כ-40 מיליון שקל.

בעלי השליטה ב'מגוריט' הם המייסדים והמשקיעים הראשונים, שמחזיקים בחברת ניהול פרטית (מגוריט ניהול אינדקס). האחזקה נחלקת בין רוזנבוך (32%), וייספיש (11%), קופת העיר של בני ברק (12%), חברה קדישא (8%), קרן קיימת לישראל (8%), ואקסלנס גמל (8%). בדירקטוריון חברת הניהול יש רוב חרדי, והוא כולל את רוזנבוך, וייספיש, אברהם שפירנצלס (מנהלה של קופת העיר בני ברק), הרב אברהם מנלה (מנכ"ל חברה קדישא), בנימין הורוביץ (מקורב לוייספיש), וסמנכ"ל הכספים של קק"ל, יובל ייני (משקיף).