עו"ד שי ניצן ימונה לפרקליט המדינה הבא- השר לנדאו מתנגד

עו"ד שי ניצן ימונה לפרקליט המדינה הבא במקומו של משה לדור שיפרוש בחודש הבא, כך החליטה ועדת האיתור בראשות היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין.

את ההחלטה הסופית תקבע ציפי לבני, אך לא צפוי שהיא תתנגד למינוי זה.

עו"ד ניצן הוא כיום, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, תפקיד אותו נושא במשך כשנתיים ועוד קודם התכנסות הוועדה טענו גורמים בפרקליטות שהוא האדם הראוי והמועדף על עו"ד וינשטיין.

וכך נכתב בהודעה מטעם משרד המשפטים:
"בסופו של תהליך, לאחר שנבחנו כל המועמדים, סברה הוועדה כי עו"ד ניצן בלט בהופעתו בפניה, במומחיות המקצועית שצבר במחלקות השונות בפרקליטות המדינה ובמשרד המשפטים, תוך טיפול במגוון עניינים וסוגיות רגישות ומורכבות, בהצטיינותו האקדמית במגוון תחומים ובתפקידיו השונים, בהכרת המערכת ובחזון שהציג לגבי עתיד הפרקליטות, הן בהיבט המהותי והן בהיבט הניהולי. עו"ד ניצן שכנע בדבר יכולתו להניע תהליכים ושינויים בפרקליטות והרשים בהמלצות המקצועיות והאישיות יוצאות הדופן מגורמים ברי סמכא בעולם המשפט", קבעו בוועדה האיתור.

בתוך כדי כך אמר היום(ב'), בראיון לגל"צ, השר עוזי לנדאו כי יצביע נגד החלטת הוועדה.
הוא נימק כי "בלי שום קשר לאיש, אני שולל בכל הכוח את הנוהג שהשתרש אצלנו שבו ועדת איתור מודיעה על מועמד אחד והוא מובא לאישור הממשלה. שרי הממשלה נבחרו לנהל את המדיניות ומעבירים את הכוח לפקידים, אני לא נכנס למינוי הספציפי, אלא לעצם העובדה שמביאים ועדת איתור. אני אצביע נגד המינוי הזה ודורש להציג שלושה מועמדים" אמר לנדאו.

תמונה ראשית-פלאש90

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פגע בחופש הביטוי וההפגנה

  אסור היה למנות את שי ניצן לתפקיד פרקליט המדינה משום שהוא פעל באופן מתמשך ובלתי-דמוקרטי כדי למנוע ממפגינים את חופש הביטוי ואת חופש ההפגנה.

  הוא הורה למשטרה לעצור אנשים שכל חטאם היה שהחזיקו בידיהם שלטים נגד ה"התנתקות" או תלו שלטים בצידי הכביש. אנשים שהיו בדרכם לצומת, כדי להפגין, הוכו ונעצרו על לא עוול בכפם.

  יתר-על-כן, הוא התעלם מכך שהמשטרה היכתה מפגינים, גם כאשר לא עברו עבירה כלשהי. מפגינים הוכו בניידות המשטרה גם כשהיו כפותים !

  האם מי שפעל כך נגד הדמוקרטיה יכול להתמנות לפרקליט המדינה?

  בפסק הדין במשפטו של ליברמן בדקו השופטים האם הוא פעל להשפיע על החלטת ועדת המינויים כך שבן-אריה ימונה לשגריר. חברי הועדה אפילו נחקרו במשטרה ונשאלו האם קבלו הנחיה שהשפיעה על החלטתם, שהרי התערבותו של שר במינויים מקצועיים היא עבירה על החוק.

  והנה עתה, הביאה שרת המשפטים, ציפי לבני, בפני הממשלה את מינויו של שי ניצן למשרת פרקליט המדינה ולא הסתירה את העובדה שהיא פעלה למען מועמדותו בוועדת המינויים. וראה זה פלא – העבירה הברורה על החוק שציפי לבני משתבחת בה לא זכתה לביקורת כלשהי באמצעי התקשורת; פרקליטות המדינה לא נרעשה וגם היועץ המשפטי לממשלה לא הורה לפתוח בחקירה.

  האמנם יש בישראל שתי מערכות חוקים – אחת לימין ואחת לשמאל ?

  שמואל פישר |
  הגב