עוד שם לקלחת: משה לאון ירוץ לראשות העיר ירושלים

משה ליאון, מקורבו של אביגדור ליברמן, החליט ככל הנראה להתמודד על תפקיד ראש עיריית ירושלים. ליאון, המכהן כיום כיו"ר הרשות לפיתוח ירושלים והיה בעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הכחיש אמש (רביעי) שכבר קיבל החלטה. מקורביו אישרו שהוא קיבל הצעה מגורמים בכירים בליכוד-ישראל ביתנו, אך שהוא מתייעץ עם בני משפחתו האם לעשות את המהלך.

כדי להתמודד ייאלץ ליאון לעבור להתגורר בירושלים בחודשים הקרובים. בסביבת ראש העיר, ניר ברקת, וכן גורמים בסניף הליכוד בירושלים תקפו אתמול את ליברמן בטענה שהרצתו של ליאון נועדה להשתלט על סניף הליכוד בעיר והיא חלק ממאבקי הכוחות בתנועה.

אם ירוץ יהיה ליאון מועמד מוסכם על הציבור החרדי. הוא מתכוון לאחד מחנה שיכלול את החרדים ואת הליכוד וישראל ביתנו. להערכת מספר פוליטיקאים ממפלגות שונות בעיר, ליאון יזדקק לתמיכה מסיבית מהחרדים כדי להיבחר, שכן הוא אינו דמות מוכרת בירושלים.

בסביבתו של ברקת טענו אתמול שמועמדותו של ליאון לא מסכנת את ראש העיר, שכן הסקרים שבידיהם מוכיחים כי הציבור החילוני והדתי לאומי בעיר יישאר תומך איתן בברקת. מקורבי ברקת טענו עוד שליאון נדחף על ידי החרדים, שמחפשים זה זמן רב "מועמד בובה" שבו הם ישלטו.
גורם חרדי בכיר בעיר אישר שליאון הוא מועמד מקובל עליהם. לדברי אותו גורם החרדים אף מפעילים עליו לחצים להתמודד כדי להציב מועמד "משלהם" מול ניר ברקת. בשבוע האחרון פחתו הסיכויים של ראש העיר לשעבר, אורי לופוליאנסקי, לחתום על עסקת טיעון עם הפרקליטות בפרשת הולילנד, עסקה שיכולה היתה להחזיר אותו למרוץ לראשות העיר. לכן, כרגע תולים החרדים את יהבם בליאון. "אנחנו מוכנים לעשות הכל, העיקר שירוץ", אמר אותו גורם חרדי בכיר.

עוד טענו בסביבת ברקת כי מועמדותו של ליאון היא תוצאה של מאבקים בתוך הליכוד ורצון של ליברמן לדחוק את ברקת מראשות העיר. בין ראש העיר לבין ליברמן יש נתק זה תקופה ארוכה. בסביבת ברקת רמזו גם שראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא סומך ידו על המהלך. גם גורמים בסניף הליכוד בירושלים טענו אתמול כי המהלך להרצת ליאון הוא ניסיון מובהק של ליברמן להשתלט על הסניף הירושלמי והוא חלק ממאבק הכוחות בתוך המפלגה בין אנשי ישראל ביתנו לבין ותיקי הליכוד.

במערכת הפוליטית נחשב ליאון למקורב האולטימטיבי לליברמן, והוא שימש כנציגו במשא ומתן הקואליציוני. הוא נחשב גם למקורב ליו"ר ש"ס אריה דרעי. לפני שנה וחצי נשכר ליאון, שבבעלותו אחד ממשרדי ראיית החשבון הגדולים בארץ, על ידי איש העסקים יצחק תשובה כדי שייצג אותו במשא ומתן מול בעלי אגרות החוב של חברת דלק נדל"ן.

בסביבתו של ליאון טענו לאורך כל היום כי הוא טרם החליט להתמודד אך כבר תקפו במלים קשות את ברקת. "העובדה שמשה ליאון עדיין לא החליט לרוץ וכבר עכשיו ניר ברקת ואנשיו הולכים על הקמפיין השקרי הזול ביותר של חרדים מול חילונים", אמר מקורבו של ליאון, "הדבר הזה מצביע על דבר אחד: על כך שהם מפוחדים ושהם בלחץ, וזה עוד לפני שהוא בכלל החליט שהוא רץ. אם זה הקמפיין שהם מתכננים אז לניר ברקת צפויה אכזבה גדולה, שכן הוא יגלה מהר מאוד שמשה ליאון מקובל על כל הפלגים ועל כל המגזרים. גם על החרדים, גם על הדתיים וגם על החילונים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.