עוזיה צדוק שר לנערים החטופים – "שומר ישראל" • האזינו

ילד הפלא עוזיה צדוק שהה בסוף השבוע האחרון בביתו של הנגיד יהודה רייכניץ בלוס-אנג'לס, כשהגיעה הבשורה המרה על חטיפת הנערים התיישב רכניץ בכובעו השני כמלחין על יד הפסנתר והלחין שיר מרגש לשלום החטופים. האזינו

בסוף השבוע שעבר שהה ילד הפלא עוזיה צדוק יחד עם המפיק דוד פדידה בעיר לוס אנג'לס לרגל סיבוב הופעות באזור. האכסניה שבה השתכנו הייתה ביתו של איל ההון החרדי שלמה יהודה רכניץ. כשהגיעה הבשורה המרה על חטיפתם של הנערים אייל יפרח, גיל-עד שאער ונפתלי פרנקל, התיישב רכניץ בכובעו השני כמלחין על יד הפסנתר והלחין בדמעות שיר מרגש לפסוק "שומר ישראל, שמור שארית ישראל ואל יאבד ישראל, האומרים שמע ישראל".שיר תפילה ותקווה לבורא עולם שישמור אותנו מכל רע ויאמר לצרותינו די.

"ברגע כזה של משבר," אומר רכניץ, "דחיתי לרגע את כל עיסוקי ופניתי להלחין שיר שיאחד את כל עם ישראל, שיהווה גשר ללב של כל אחד ואחת מאיתנו ויחזק את המשפחות בשעתן הקשה. מי יתן והשיר יהפוך לשיר הודיה לאחר חזרתם בשלום של הבנים הביתה" ומוסיף, "מבחינתי אין מתאים יותר לשיר הזה מהילד עוזיה צדוק שמשתייך אף הוא לציבור הדתי לאומי ומתגורר בשומרון ומי כמוהו מסוגל לאיחוד הלבבות בשעה קשה כזו."

ילד הפלא עוזיה צדוק שידוע בקולו הייחודי והמרגש ניגש למלאכת הביצוע המוגשת לפניכם כשעל ההפקה המוסיקלית הופקדו צמד המעבדים המוכשרים אלי קליין ואיצי ברי.

ר' שלמה יהודה רכניץ מוגדר כאחד מאילי ההון הגדולים ביותר בציבור החרדי וידוע כפילנתרופ גדול התורם מיליונים בכל שנה למדינת ישראל וכן למוסדות וארגוני צדקה מכל הדתות בכל העולם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.