עוזרת של קירשנבאום נעצרה, עד המדינה הקליט מעורבים במשך חודשים

פרשת השחיתות בצמרת המדינה: עד המדינה הקליט את המעורבים במשך מספר חודשים, במשטרה אומרים כי הראיות כנגד החשודים "מוצקות וחד-משמעיות". בתוך כך, העוזרת של סגנית השר קירשנבוים נעצרה היום בחשד למעורבות בפרשה

השחיתות בצמרת: המשטרה עצרה היום עוזרת של סגנית השר פאינה קירשינבוים, בחשד למעורבות בפרשה. אם יוחלט להאריך את מעצרה, היא תובא לבית משפט השלום בראשון לציון בשעות הצהריים. כמו כן יובאו לדיון שני עצורים נוספים בפרשה, שמעצרם הוארך אתמול ביממה בלבד. קירשנבאום נחקרה אתמול באזהרה בחשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והלבנת הון בפרשה המסועפת שזכתה לכינוי תיק 242, שהותרה לפרסום אתמול לאחר חקירה סמויה שארכה כשנה. קירשנבאום לא נעצרה בשל החסינות לה היא זכאית.

מעצרם של 24 חשודים בפרשה הוארך אתמול, וארבעה נוספים שוחררו למעצר בית. במשטרה הדגישו היום כי החקירה עוסקת בחשד כי "החשודים חברו יחדיו ופעלו באופן שיטתי לקידום ענייניהם הפרטיים והציבוריים ולקבלת כספים לצרכים אישיים וזאת תוך ביצוע עבירות שונות, באופן שפגע מהותית במנהל התקין בתחומי עיסוקם".

בתוך כך, הבוקר דווח כי המשטרה גייסה עד מדינה בפרשה, ובחודשים האחרונים אותו עד סיפק למשטרה מידע מבפנים. הוא פעל למעשה כסוכן והקליט מעורבים במשך חודשים רבים. במשטרה מדברים על חשדות ותיקים מוצקים כנגד המעורבים.

מדובר המשטרה נמסר הבוקר: "במסגרת הפרשה שמנהלת להב 433/יאח״ה שעניינה חשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה, הלבנת הון ועבירות נוספות על ידי שורת בכירים בשירות הציבורי ואחרים, עצרה היחידה הבוקר חשודה נוספת בחשד למעורבות בפרשה. בהתאם להתפתחות החקירה יוחלט בנוגע להמשך בעניינה. באם תובא להארכת מעמר יתקיים הדיון בבימ״ש השלום בראשל״צ בסמוך לשעה 12:00. כמו כן יובאו לדיון שניים מעצורי הפרשה שאמש האריך ביהמ״ש את מעצרם עד היום והורה שימונה להם סניגור

להזכירכם אתמול נחקרה באזהרה סגנית שר הפנים, חברת הכנסת פאינה קירשנבאום, בגין חשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והלבנת הון. חקירתה נמשכה מספר שעות ובמשרדי היחידה וצפויה להימשך.

כמו כן בימ״ש השלום בראשל״צ האריך אמש את מעצרם של 24 חשודים במעורבות בפרשה ושחרר לבקשת היחידה בתנאים 4 מהחשודים.

להזכירכם, באישור היועץ המשפטי לממשלה, החלה החקירה על ידי האגף החקירות והמודיעין יחידת להב 433/יאח"ה בחשד ומזה כשנה מנהלת היחידה חקירה סמויה, תוך הפעלת כלים מודיעיניים וחקירתיים מגוונים ומתקדמים. זאת לאחר שעלה חשד כי החשודים חברו יחדיו ופעלו באופן שיטתי לקידום ענייניהם הפרטיים והציבוריים ולקבלת כספים לצרכים אישיים וזאת תוך ביצוע עבירות שונות, באופן שפגע מהותית במנהל התקין בתחומי עיסוקם.

החקירה הסמויה חשפה, על פי החשד, קיומה של שיטת פעולה מאורגנת, לפיה החשודים או מי מטעמם העבירו במסגרת תפקידם הציבורי, סכומי כסף ניכרים מהקופה הציבורית לגופים מתוקצבים ולרשויות שונות שלא כדין, וזאת בתמורה למתן טובות הנאה שונות לחשודים ולמקורביהם, בין היתר באמצעות מינויים, תשלומים ועוד.

אתמול, עם המעבר לחקירה גלויה, עיכבה היחידה לחקירה למעלה מ-30 חשודים ומעורבים, בהם בכירים בשירות הציבורי וכן ערכה חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם וכאמור הבוקר נעצרה חשודה נוספת.

החקירה מתואמת מראשיתה עם היועץ המשפטי לממשלה ומפכ"ל המשטרה.
המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה מלווה את החקירה, תוך עדכונם של פרקליט המדינה ומפכ"ל המשטרה, והיא מנוהלת בליווי צמוד של ר' האגף לחקירות ולמודיעין, ניצב מני יצחקי, ור' להב 433, ניצב רוני ריטמן".

ליברמן. הפרשה תזיק לו בבחירות?

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.