עולים להר הבית? קבלו טלפון מהשב"כ

מספר הורים של פעילי תנועת חוזרים להר לקבל שיחת טלפון מפתיעה מנציג שירות הביטחון הכללי שהפחידו את ההורים. { שיטת ההפחדה}

בשבועות האחרונים הופתעו מספר הורים של פעילי תנועת חוזרים להר לקבל שיחת טלפון מפתיעה מנציג שירות הביטחון הכללי.

 

בתנועה מספרים כי איש השב״כ דיבר עם ההורים וניסה לגרום להם להשפיע על ילדיהם שיחדלו מהפעילות סביב הר הבית בכלל ובתנועת חוזרים להר בפרט. עוד מוסיפים בתנועה כי איש השב״כ ניסה להפחיד את ההורים בטענה כי הנערים משחקים באש ועוברים על החוק, דבר שימנע מהם בעתיד לעבוד או להתגייס לצבא.

 

אחד ההורים, אשר עמו ביקש להיפגש נציג השב"כ בטענה כי הוא דואג לבנו ביטל את הפגישה לאחר התייעצות עם עו״ד איתמר בן גביר שהמליץ להורה שלא להיענות לשיחת ההפחדה, ובהקלטה המצורפת נשמע איש השב"כ כשהוא מנסה לשכנע את ההורה להתייצב בכל זאת לפגישה (מצ״ב ההקלטה, תשומת לב לצנזור שמו של איש השב"כ על פי החוק).

 

רפאל מוריס יו״ר תנועת חוזרים להר טוען כי "שיחות הטלפון להורים מעידה על חוסר האונים של השב״כ והמשטרה כנגד הפעילות המבורכת של פעילי התנועה. המשטרה ניסתה פעם אחר פעם למנוע את פעילות התנועה על ידי מעצרים, אך נחלה כישלון פעם אחר פעם בבתי המשפט בניסיונות להרחיק את הפעילים מהר הבית ומהעיר העתיקה, ולאחר הכישלון במניעת הפעילות החוקית והלגיטימית של התנועה פנו במשטרה לדרכים לא לגיטימיות, כמו הרחקות מנהליות מההר וניסיונות הפחדה של הורי הפעילים בשיחות הטלפון המדוברות".

 

מוריס הוסיף כי: "פעילות התנועה הולכת וצוברת תאוצה בתקופה האחרונה, וכי ניסיונות המשטרה והשב״כ למנוע  את הפעילות היא זו שמחזקת את הפעילים להמשיך ולפעול במשנה מרץ".

 

עו״ד איתמר בן גביר מסר בתגובה כי: ״התנהלות השב״כ חוצה כל גבול, אין לשירות הביטחון הכללי כל סמכות להפחיד ולשקר להורים ולטעון בפניהם כי ילדיהם מבצעים פעולות בלתי חוקיות וכל ניסיון למנוע את זכויות הפעילים מהווה רמיסה של כל זכות בסיסית במדינה דמוקרטית.״

 

בן גביר הוסיף כי: ״השב״כ והמשטרה צריכים להבין כי יש זכויות לא רק לערבים ולשמאלנים וכי על הממשלה להתערב באופן מידי ולמנוע את רמיסת הזכויות של פעילי הר הבית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.