עולם החזנות מצדיע לראש העיר • גלריה

אירוע חזנות מיוחד ויוקרתי התקיים בסוף השבוע האחרון בתל אביב, ובו השתתפו למעלה מאלף איש. אירוע החזנות של מכון תל אביב לחזנות, נערך בהיכל בית הכנסת הגדול בתל אביב, בהשתתפות גדולי החזנים וקהל רב שהגיע ליהנות בערב חזנות ושירה יהודית אמנותית.

למרות מזג האוויר הסוער ובעיית החנייה בתל אביב, נהרו אל היכל בית הכנסת הגדול, המוני חובבי חזנות, חרדים, דתיים ואף חילונים, שבאו להשתתף בערב שכולו חזנות ושירה יהודית אמנותית, בהשתתפותם של החזנים, דודו פישר, שי אברמסון, גדעון צלרמאיר, דניאל כלטוב, שלום סלומון, אלי ואלס, ראובן פינסקי ואברהם ברנהולץ.

את הקונצרט ליוותה מקהלת מכון תל אביב לחזנות, בניצוחו של החזן נפתלי הרשטיק, שאליו הצטרף המנצח מאיר בריסקמן, המשמש כמורה ועוזר מנצח במכון. על הפסנתר היה המוזיקאי ריימונד גולדשטיין, שניהל מוסיקאלית את הקונצרט בידי אמן.

האירוע שהתקיים בבית הכנסת הגדול בת"א, סימן גם את התחדשותו של בית הכנסת לאור כניסתו של שלמה פיבקו, לתפקיד נשיא בית הכנסת.

בין יצירות החזנות הרבות שהושמעו, נשאו דברים ראש העיר תל אביב, מר רון חולדאי, הרב הראשי הרב ישראל מאיר לאו, חבר הכנסת שי פירון ודן להט, בנו של ראש העיר המיתולוגי של תל אביב, שלמה להט (צ'יץ), לזכרו נערך הקונצרט.

להט, היה מתומכי החזנות הנלהבים ביותר, וממייסדי הקונצרטים לחזנות בתל אביב. הוא תמך בהקמת מכון תל אביב לחזנות, שבמשך שלושים שנה, מנחיל את תורת החזנות בארץ ובעולם, תחת שרביטו של החזן נפתלי הרשטיק.

צילום: קובי הר צבי

צילום: קובי הר צבי
צילום: קובי הר צבי

חזנות, חזן, בית כנסת, צילום-קובי הר צבי (2)

חזנות, חזן, בית כנסת, צילום-קובי הר צבי (3)

חזנות, חזן, בית כנסת, צילום-קובי הר צבי (4)

חזנות, חזן, בית כנסת, צילום-קובי הר צבי (5)

חזנות , חזן, בית כנסת, דודו פישר, הרב לאו, צילום- קובי הר צבי (1)

חזנות , חזן, בית כנסת, דודו פישר, הרב לאו, צילום- קובי הר צבי (2)

חזנות , חזן, בית כנסת, דודו פישר, הרב לאו, צילום- קובי הר צבי (3)

חזנות , חזן, בית כנסת, דודו פישר, הרב לאו, צילום- קובי הר צבי (4)

חזנות , חזן, בית כנסת, דודו פישר, הרב לאו, צילום- קובי הר צבי (5)

חזנות , חזן, בית כנסת, דודו פישר, הרב לאו, צילום- קובי הר צבי (6)

חזנות, צילום- קובי הר צבי (1)

חזנות, צילום- קובי הר צבי (2)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.