עונש לסיקריקים: עד 20 שנות מאסר למיידה אבנים על מכוניות

הממשלה אישרה הבוקר: עד 20 שנות מאסר למיידה אבנים או חפצים על רכבים. החוק כוון לערבים אך אקטואלי גם להפגנות הסיקריקים.

הממשלה אישרה הבוקר את התיקון לחוק העונשין שהציגה שרת המשפטים ויו"ר התנועה, ציפי לבני, להחמרת הענישה על זורקי אבנים כחלק מההיערכות למיגור התופעה של החודשים האחרונים במזרח ירושלים ובשכונות קו התפר בבירה. על פי התיקון לחוק יוכלו בתי המשפט להטיל עונשים של עד 20 שנות מאסר על אדם המיידה אבנים או חפצים אחרים לעבר כלי רכב.

החוק שעלה לשולחן הממשלה בשל המצב הביטחוני הרופף במזרח ירושלים וההרעה במצב הביטחוני בתקופה האחרונה יחול גם על מיידי אבנים בהפגנות אותם מארגנים סיקריקים קיצוניים שם מיידים מפעם לפעם אבנים וחפצים על רכבי משטרה.

על פי החוק החדש, עבירת יידוי האבנים תחולק כעת לשני מדרגים: מדרג הבסיס, שהעונש בצדו הוא עשר שנות מאסר, יאסור על יידוי אבן או חפץ אחר אל כלי תחבורה בנסיעה, באופן העשוי לסכן את בטיחותו של הנוסע בכלי התחבורה או את מי שבקרבתו. המדרג המחמיר, שהעונש בצדו יהיה עשרים שנות מאסר, יכלול על פי המוצע גם יסוד של כוונה, כך שיאסור על יידוי אבן או חפץ אחר אל כלי תחבורה בנסיעה, בכוונה לגרום לנוסע חבלה חמורה.

ראש הממשלה נתניהו אמר לפני הדיון: "ישראל פועלת בתקיפות נגד מחבלים, זורקי אבנים, משליכי בקבוקי תבערה וזיקוקים. נחוקק בנושא זה חקיקה יותר תקיפה כדי להחזיר את השקט והביטחון לכל חלקי ירושלים" והוסיף: "הנחיתי על תגבור כוחות מאסיבי ותוספת אמצעים כדי להבטיח את המשילות, החוק והסדר בבירת ישראל".

על פי החוק החדש, עבירה נוספת שתאסור על יידוי אבן או חפץ אחר לעבר שוטר או לעבר כלי רכב משטרתי, וזאת בכוונה להפריע לשוטר כשהוא ממלא את תפקידו כחוק או להכשילו בכך. העונש למיידה אבנים לעבר ניידת יהיה חמש שנות מאסר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.