עופרת בקפה: מה חושבים המכורים?(וידאו)

לאחר פרסום הממצאים המטרידים על עופרת שמצוי במכונות קפה.הציבור עדיין לא מתרגש מהחשש להימצאות הרעל במשקאות. { "נמשיך לשתות"}

לאחר  פרסום הממצאים המטרידים על עופרת שמצוי במכונות קפה.הציבור עדיין לא מתרגש מהחשש להימצאות הרעל במשקאות, "זה נראה כאילו כל פעם מפחידים על משהו אחר", מספרים אנשים לחדשות 2 Online, "בטח יש רמה מותרת של עופרת ואני לא יודע מה הרמות האסורות, אז צריך לראות מה בדיוק הממצא".

 

"אני מרגיש שהקפה באותו טעם, ולכן כל עוד זה לא עושה לי רע אני אמשיך לקנות ולשתות", אמר אדם נוסף. שלישי הוסיף כי "כל פעם תופסים משהו אחר, עוד מעט יהיה אסור לנשום גם". אולם נראה כי השאננות הפעם עלולה להיות מסוכנת.

 

"זה רעיל", מבהיר אבי סייג ממכון דוידסון לחינוך מדעי. "גילו שהמתכת רעילה וגורמת להשלכות ארוכות טווח, זה מסוכן בחשיפה ארוכה", הסביר לחדשות 2 Online. "בארצות הברית הורידו עם השנים את התקן לכמות העופרת המותרת בחלקי פליז, בדיוק מהסיבה הזו".

לדבריו, אין סיבה אמיתית לשימוש במוצרי עופרת במכונות הקפה. "העופרת היא רכה, ומשמשת יותר לדקורציה מלמוצרי מזון", הוא מסביר. "יש יצרנים של מכונות קפה שלא מבינים או רוצים לחסוך, והם שמים עופרת בריכוז גבוה – וזה יכול לזלוג מהחלקים הפנימיים של המגונה אל תוך המים". הפתרון, לדבריו, פשוט: "לא להשתמש בחלקי פליז שמכילים עופרת".

פרופסור יונה אמיתי, מומחה לטוקסולוגיה, רפואת ילדים ובריאות הציבור מאוניברסיטת בר אילן מסייג "ריכוזי העופרת שנמצאו במים במכונות הקפה אינם מהווים סכנה בריאותית. הם אמנם חורגים מעל התקן המולץ, אבל מדובר בצריכת מים בכמויות קטנות", הסביר. "להערכתי אין סיכון בריאותית, אך בשלב זה מומלץ לנשים בהריון שלא לצרוך קפה ממכונות. עם השלמת הבדיקות על ידי משרד הבריאות ניתן יהיה לתת הנחיה יותר קונקרטית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.