עופר ברקוביץ פנה לאדמו"ר מבעלזא: "מקווים שהאדמו"ר יאפשר למרלין להתמודד"

לאחר שחסידת בעלזא פרשה מרשימת התעוררות  מנסים לשכנע את האדמו"ר מבעלזא שיאפשר לה להתמודד ברשימה.

בהתעוררות  אומרים כי הם פעלו לשלב ברשימת התעוררות למועצת העיר את מרלין וניג, אשת קולנוע ותרבות, דוקטורנטית בבר אילן, בעלת תשובה, חרדית, מחסידות בעלזא.

צירופה של מרלין לתנועה ולרשימה זכה לתמיכה מלאה ולאהדה גדולה בתוך התנועה, והוא העיד על חוזקתה של התנועה לקדם מנהיגות צעירה ורעננה שתפעל לפתרונות מורכבים ולחיים משותפים תוך הכרה בצרכי האחר.
התעוררות בחרה לקדם את מרלין ואישרה אותה כמועמדת ברשימה, מתוך אחריות, מתוך הבנה שיש לקדם את הדיאלוג הבין מגזרי בעיר, ומתוך אמונה במרלין, כמנהיגה נשית ראויה המחזיקה בתפיסת עולם המכירה בעיקרון חיה ותן לחיות.

בשל לחצים עצומים ברחוב החרדי, ואף איומים משמעותיים גרמו למרלין להסיר את מועמדותה בשלב זה.
בנוסף, בהתעוררות החליטו לפעול בנושא מול גדולי התורה.  הבוקר פנה יו"ר התעוררות, עופר ברקוביץ, לאדמו"ר מבעלזא, על מנת להיפגש איתו ולשכנע אותו בצדקת הדרך ובטוהר הכוונות של צירופה של מרלין לרשימה.  "אנחנו משוכנעים כי יהיה זה הפסד גדול, הן לציבור החרדי והן לציבור הכללי, אם מרלין לא תיכלל ברשימת התנועה".

"אנחנו מקווים כי בגדולתו יבין האדמו"ר את חשיבות המהלך והפוטנציאל להכרות עמוקה יותר בין המגזרים, לשיח אמיתי וכנה, לבניית פתרונות מורכבים לטובת כלל האוכלוסיות בעיר ולשם קידום ערכי כלל ישראל ואחדות ישראל, ערכים מרכזיים ביהדות".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.