עוצמה: האירוע המפואר של חב"ד בקראון הייטס

אלפי תלמידי ישיבות חב"ד גדשו ומילאו עד אפס מקום את אולם האירועים המפואר ב'אהלי תורה' בקראון הייטס, ברוקלין, לבאנקעט עוצמתי ומפואר

בסיומו של יום עמוס בשיעורים מרתקים בנושא הכרזת 'יחי המלך', וקבלת מלכותו של מלך המשיח, ולאחר סימפוזיון מיוחד ומעמיק בו הועלו שאלות בענייני משיח וגאולה, ובחיי ההתקשרות של תמימים לרבי מלך המשיח – התאספו אלפי תלמידי ישיבות חב"ד לאולם האירועים הגדול והמפואר 'אהלי תורה', לבאנקעט מיוחד ועצמתי סביב שולחנות ערוכים, שעמד בסימן שנת ה'חיים' לנשיאות הרבי מלובביץ'.

תוכנו של הבאנקעט המיוחד, נסב אודות מהותה ועניינה של הכרזת הקודש 'יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד', ורבנים ומשפיעים בעלי שם, נשאו דברים חוצבי להבות, שהלהיבו ועוררו את קהל המשתתפים לתוספת חיות בנושא זה.

את המעמד פותח המנחה הרב שלום שפירא – שליח הרבי וראש כולל אברכים במנהטן, שהזמין לקריאת פרקו של הרבי את הרב חיים שלום דובער ליפסקר – מזקני חב"ד וחבר ועד להפצת שיחות.

בסיום קריאת הפרק הוסיף הרב ליפסקר וסיפר סיפור מיוחד בקשר עם יום זה – י"ג תשרי – יום ההסתלקות של אדמו"ר מהר"ש – 'לכתחילה אריבער'.

את ברכת הבד"צ ותושבי השכונה הביא המרא דאתרא וחבר הבד"צ הגה"ח אהרן יעקב שוויי.

דברים חמים ומעוררים נשא המרא דאתרא וחבר הבד"צ הגה"ח יוסף ישעיה ברוין, שהסביר במילים ברורות כי "'יחי' זה דבר שצריך להיות מונח אצלנו בפשטות כחסידים – בלי הסברים ופלפולים – אלא פשוט, כי ראינו כיצד הרבי מתייחס להכרזה זו".

מראות קודש מיוחדים הוקרנו על המסך בהם נראים קטעים משיחת ב' ניסן תשמ"ח – בה ביאר הרבי את מהותה של ההכרזה 'יחי המלך' – כלפי מלך המשיח.

לאחר אתנחתא קלה לקול צלילי נגינתו של אמן הקלידים החסידי ר' יוסי כהן, והגשת המנה העיקרית, נושא דברים הרב יוסף יצחק אופן – משפיע בישיבות חב"ד בצפת, שתיאר את זכרונותיו, והסביר כי "ההתוועדות האחרונה של הרבי, והדבר שדרכו מתבטאת ההתקשרות והחיות שלנו בדרכי החסידות ובדבריו של הרבי – היא הכרזת הקודש 'יחי'"..

אחרון הדוברים היה הרב מנחם מענדל הכהן הענדל, שהזכיר לקהל כי "נמצאים כעת ביום של מ'לכתחילה אריבער', ותנועה זו מבטאת את אמונתנו האינסופית – המתבטאת בכמויות האורחים שהולכות וגדלות משנה לשנה". בהמשך דבריו הוא מספר את סיפור הצלתו המיוחד בעת התוועדות הקודש ביו"ט ראשון של חג הסוכות תשנ"ג.

המעמד נחתם בברכת המזון, ובריקודי 'יחי' סוערים שממשיכים לתפילת מעריב במנין הרבי מלך המשיח – בבית משיח-770.

צפו בגלריה. צילום: חיים טוויטו

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כל הכבוד לאתר אקטואליק שנותן במה לכל גווני ההשקפות בציבור החרדי!

    גם אם אנו לא מסכימים איתם מדובר בקהילה חרדית לכל דבר עם רבי ועם רבנים והם אנשים יראי שמיים בתכלית! וסוף סוף הגיע הזמן שיהיה אתר שייתן במה לכל הקהילות בציבור החרדי!

    מאיר |
    הגב