עוקץ האינסטלטורים: כתבי אישום על עושק, מירמה ועבירות מס

כתבי אישום נגד אינסטלטורים שניהלו עסק המושתת על מרמה מתוחכמת תוך ניצול חולשתם של לקוחות העסק, רבים מהם קשישים

 

פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה היום (יום ד')  לבימ"ש השלום בת"א כתבי אישום וכן בקשות מעצר עד תום ההליכים נגד שלושת הנאשמים בפרשה שכונתה "עוקץ האינסטלטורים". כתב האישום מייחס להם עבירות רבות של מרמה ועושק בנסיבות מחמירות כלפי קשישים וכן עבירות מס בהיקף של מיליוני שקלים התפרצות לבתי קשישים תוך התחזות לעובד ציבור בין היתר לעובד תאגידי מים, חברת חשמל ועיריות, גניבה, זיוף ושימוש במסמך מזויף.

לפי כתבי האישום, הנאשמים ניהלו עסק בתחום האינסטלציה המושתת על מרמה מתוחכמת תוך ניצול חולשתם של לקוחות העסק, רבים מהם קשישים. אחד הנאשמים התפרץ על פי כתב האישום מספר רב של פעמים לבתי קשישים תוך יצירת מצגים כוזבים לגבי זהותו כעובד ציבור והתחזה לעובד תאגידי מים, חברת חשמל ועיריות שונות, במטרה לגנוב מהם פריטים יקרי ערך ולקבל מהם במרמה כספים וצ'קים בסכומים של אלפי שקלים.

בין השנים 2017-2010 ניהלו הנאשמים עסק בתחום האינסטלציה אשר התבסס על פרסום רחב היקף, פעולה בתחבולות מול הלקוחות ויצירת מצגים כוזבים לגבי זהותם של הנאשמים, זהותם של קבלני המשנה אותם שלחו הנאשמים לביתם של הלקוחות. הם הפיקו הכנסה מעבודות אינסטלציה בהיקף של כעשרה מיליון שקלים והם פעלו להתחמק מתשלום מס בהיקף של כ-6,700,000 ₪.

בשנים 2017-2015 אחד מקבלני המשנה שהנאשמים שלחו לבתי לקוחות פעל בדרכים מתוחכמות על מנת לקבל כספים והמחאות במרמה מלקוחות העסק, רבים מהם קשישים תוך ניצול גילם, חוסר הבנתם וחולשתם. הקבלן נהג למסור ללקוח מידע שגוי אודות התקלה בביתו ודרך הטיפול בה כאשר הוא עצמו חסר כל ידע וניסיון בתחום. במרבית המקרים, אבוטבול כלל לא תיקן את התקלה. בנוסף, אבוטבול גנב מבתים של לקוחות, רבים מהם קשישים, תכשיטים יקרי ערך, כרטיסי אשראי, מזומן וצ'קים וכן זייף צ'קים בחתימתם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.