עוקץ "הקרקעות החקלאיות": הרבנים מזהירים את הציבור

הגאון רבי צבי ברוורמן מביתר עלית, יוצא הבוקר במכתב חריף נגד משווקי ה"קרקעות החקלאיות": "הרוכשים מניחים את כספם על קרן הצבי"

זה לא סוד שהציבור החרדי מחפש את הפרויקטים הזולים או את "האקזיט החלומי", לעשות את הכסף הקל.

בשנים האחרונות משווקי הנדל"ן מצאו להם טרף קל, והחלו לשווק בכל הכוח פרויקטים של קרקע חקלאית, כל פעם במקום אחר, ובגדלים שונים של קרקעות, ובכל פעם תחת חברה אחרת.

בכל המודעות האלו יש סלוגנים חדשים ומגרים, שמנסים ומצליחים "להפיל" ברשותם ציבור גדול של אברכים. לידי 'אקטואליק' הגיעו לא מעט פניות בחודשים האחרונים, מאברכים שהפסידו הון רב בהשקעות הבלתי בטוחות הללו.

לאחרונה, שוב פורסמו מודעות המנסות למכור לציבור החרדי קרקעות חקלאיות, אלא שהבוקר (ב') יצא הדיין הגאון רבי צבי ברוורמן מביתר עלית, במכתב נגד פרסומים ל"רכישת קרקעות המיועדות לבנייה". במכתבו הוא כותב כי "משום חיוב השבת אבידה יובהר כי הרוכשים מניחים כספם על קרן הצבי".

במכתבו כותב הרב ברוורמן: "באחרונה משווקים בציבור החרדי, וגם בעירנו ביתר עלית, בפרסומות ראוותניות, הצעות לרכישת חלק במגרשים, המוגדרות כזכות לדירה. וכדי להימנע מתביעות משפטיות, מוצגות קרקעות אלו כ"קרקע בהפשרה", "קרקע המיועדות לבניה", "עיר חרדית חדשה", ועוד כהנה רבות, תוך הבטחה גלויה ומוסווית כי מדובר בעסקה משתלמת שתביא לרוכשיה דירה מוזלת. אך החובה להודיע בזה דעתי העניה כי רובם של הקונים "דירות" ו"מגרשים" אלו מניחים רוב מעותיהם על קרן הצבי".

הרב ברוורמן ממשיך וכותב: "לאחר שנתבררו בפני בכמה דיני תורה ולאחר שחזרתי וביררתי כל עניין מכירת שטחים אלו, הרי לענ"ד בחלק גדול מהצעות אלו מדובר בהטעיה גמורה, כי מדובר בשטחים שנרכשו ע"י המשווקים בסכומים זעומים, וכפי שניתן לבדוק באתרי מיסוי מקרקעין, אלא שהשטחים שנרכשו כדונמים שלמים, עברו תהליך מדומה של "חלוקה לדירות" ונמכרים פי חמישה ועשרה מעבר לשווים  האמיתי".

אליהו, חרדי תושב בני ברק מספר ל'אקטואליק': "לפני כמה שנים היה פרסום בעיתונים החרדים על פרויקט של קרקע חקלאית באזור המרכז, לזכות בדירה במחיר מצחיק (עוד לפני שעבר החוק שחובה לרשום במודעה שהקרקע לא זמינה למגורים), ואז התקשרתי לטלפון שהיה רשום במודעה וקניתי כמה דירות על הנייר. השקעתי בזה מאות אלפי שקלים כי חשבתי שכדאי לקנות, שיהיה גם לילדים. אבל עד עכשיו לא התקדם כלום ולא הופשר שום שטח באזור. אפילו לשלב הוועדה עם התוכנית הראשונה זה עוד לא הוגש, ואין עם מי לדבר. תמיד כשאני מתקשר אומרים לי: כשיהיה חדש נעדכן בדואר…

"ואתה יודע את מי אני מאשים?", הוא מסיים בכאב, "את העיתונים החרדים שנותנים לזה יד".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אשרי הרב ברוורמן - ירבו כמוהו בישראל

  כמי שנתקל מס' פעמים בשיעוריו ודרשותיו של הרב – אין עליו!!!.
  הוא מדבר ברור וחד, לא מפחד גם לחדש דברים ובודאי שלא לומר אותם בגלוי!

  אשריו. כל מי שמכירו – יאמר לכם!

  חיים דוד |
  הגב
 2. בבחדרי הכתבה החזיקה שעה ומיד נעלם

  כל הכבוד שאתם מפרסמים הכתבה יתר והעיתונים האתרים קיבלו כסף

  יוני |
  הגב
 3. יפה שהוא מדבר על הונאות ועוקצים

  ואין כאן מה להוסיף

  צוובנר |
  הגב
 4. כל הכבוד לרב הזה ולאתר פה ירבו כמותכם !!!מי שחושב שהוא משלם בזול על העיתונים החרדים שיזהר לא ליפול להונאות שהם מפרסמים כי אז העיתון יצא ביוקר..

  העולם שלנו מלא בשקרים..

  דוד |
  הגב