עוקץ נדל"ן בגבעת זאב? "אברכים רבים נפלו בפח"

גורמי מקצוע במינהל האזרחי ובמועצת גבעת זאב מזהירים משורה של זיופי עסקאות נדל"ן ומצגי שווא באדמות של פלסטינים בגבעת זאב שהתגלו באחרונה והפילו בפח רוכשים מהמגזר החרדי.

 

הונאה?הבוקר מתפרסמת כתבה  של חיים לווינסון ב"הארץ" שחושף כי גורמי מקצוע במינהל האזרחי ובמועצת גבעת זאב מזהירים משורה של זיופי עסקאות נדל"ן ומצגי שווא באדמות של פלסטינים בגבעת זאב שהתגלו באחרונה והפילו בפח רוכשים מהמגזר החרדי.

 

גורם שעובד עם המינהל האזרחי סיפר ל"הארץ" כי בשנים האחרונות ישנם גורמים שגורפים הון על חשבון קרקעות של פלסטינים וכספם של אנשים מהציבור החרדי.  לדוגמה מציג לוינסון פרויקט בגבעת זאב שם נמכרו  "זכויות לדירה" תמורת סכום של בין 100 אלף ל–150 אלף שקלים.

 

על פי הדיווח בהארץ הזכויות לדירה לא מוסדרות בטאבו שנרכשו מפלסטינים באמצעות אנשי קש.  "לא מציגים לתושבים את התמונה המלאה, כך שהתהליך יכול לארוך שנים, ולעתים רבות מתגלים בעיות במסמכים, זיופים, חוסרים בשרשרת העסקאות, והזכות לדירה נותרת תיאורטית בלבד". אומר הגורם.

 

אחד הרוכשים מספר ל"הארץ" על השתלשלות האירועים: "אני גר בירושלים. ראיתי מודעה בעיתון שיש שטח לעיתון לדירה להשקעה. צלצלתי כי רציתי דירה לילדים שלי. אני ואשתי חסכנו סכום יפה של כסף להשקיע. הוא אמר שהוא יודע להביא קרקע שיפשירו אותה, שאפשר לבנות על הקרקע תוך זמן קצר. חשבתי שאני יכול לחתן את הילדים בכבוד. נתתי להם בשתי תשלומים 125 אלף שקלים. אחרי חודשיים התחלתי לצלצל ושאלתי מה עם האישורים. אמרו לי שזה לא מוכן. התחלתי לדבר עם האנשים, ובמועצה הסבירו לי שאני תמים גדול ששמתי שם את הכסף. אני מותש. אין לי כסף לעורכי הדין. אני רק רוצה את הכסף, כבר לא את הדירה".

 

בפרויקט אחר ליזמים  יש זכויות על הקרקע, אך הם  לא מספרים שדרך הגישה עוברת בקרקע פלסטינית פרטית ולכן אי אפשר להגיש תוכנית בנייה. גורם מקצועי שטיפל בפרויקט אמר כי מדובר ב"נוכלות. מבטיחים לאנשים הבטחות, תוכניות של אדריכלים, שמות של עורכי דין מהשורה הראשונה שמלווים את הפרויקט, ולא אומרים להם שכל התוכניות נדחו וכי אין דרך להסדיר את הכביש".

 

גורם במינהל האזרחי מספר, "קל לעבוד על אנשים בציבור החרדי. אנשים עם עשרה ילדים, לא מנוסים בסחר בדירות, שלחוצים לקנות משהו לילדים ובטוחים באנשים חרדים, מתוך נקודת הנחה שאלו שומרי תורה ומצוות ולא יעקצו אותם. בפועל המציאות האחרת. בפח נופלים פלסטינים וחרדים, ואין טעם להגיש תלונה במשטרה כי תמיד בין היזם לבין העסקה הבעייתית עומד איש קש, והיזם מציג את עצמו כקורבן".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אכלתם אותה , לא לומדים מנסיון של אחרים – קונים דירה שאפשר למשש אותה ולא על נייר שאפשר לעשות ממנה מטוס

    חהחה |
    הגב