עורך ביטאון ש"ס במתקפה על פרוש: "הונה את גדולי ישראל"

אברום דוב גרינבוים, עורך עיתון הדרך (ביטאון שס) יוצא במתקפה חריפה בדף הטוויטר שלו כנגד יו"ר שלומי אמונים מאיר פרוש בשל הראיון החריף שהעניק לקול ברמה

אברום דוב גרינבוים, עורך עיתון הדרך (ביטאון שס) יוצא במתקפה חריפה בדף הטוויטר שלו כנגד יו"ר שלומי אמונים מאיר פרוש בשל הראיון החריף שהעניק לקול ברמה בו האשים את גפני כי מכר את הערים החרדיות לשס.

וכך הוא כותב בטוויטר: "על שלושה פשעי מאיר פרוש במערכת הבחירות האחרונה: כך הונה ורימה לכאורה מו"ל 'המבשר' את חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל פעם אחר פעם ודרדר את המפלגה והתנועה מדחי אל דחי, כשוועדת השמונה קבעה שדייטש הוא מועמד שלהם לראשות ירושלים, ידע פרוש כי אין כל סיכוי להריץ מועמד חרדי מבלי לסגור עם השותפים הטבעיים, דגל וש"ס, אבל פרוש 'מכר' למועצת כי תהיה הסכמה כוללת והם נתנו את האישור לצאת למערכה. הקרבן: יוסי דייטש.

גרינבוים טוען כי פרוש מצא בדייטש וגלבך להיות הקרבן של מערכת הבחירות. "כשדייטש נפל, החליט פרוש להפיל את ליאון בכל מחיר. הוא קשר את ירושלים בצפת: כל עוד הליטאים לא מצביעים לגלבך – אין הסכמה באגו"י לליאון – "דין ירושלים כדין צפת". גלבך הצפתי היה מופתע מעוצמת החיבוק שקיבל מפרוש שגם כאן מכר ל'מועצת' כי סיכוייו טובים. הקרבן: נחמן גלבך.

"ואז" , כותב גרינבוים,"הוא יצא במסע התאבדות על ירושלים. המועצת החסידית אכן לא חתמה לליאון, לאחר ששמעה מפרוש כי סגרו עם ברקוביץ הסכמה על סטטוס קוו בעיר, אבל רוב הציבור החרדי שנקעה נפשו מפרוש בחר בליאון. הקרבן הפעם היה מאיר פרוש בעצמו.

לסיום, מאשים גרינבוים, "פרוש נושא בעול המחלוקת הגדולה הבוערת בקרב המחנה החרדי בחודשים האחרונים והוא האחראי הישיר על אבדן דרכה של אגודת ישראל ואיבוד כוחה. הגיע הזמן לחשבון נפש כללי במסדרונות מרכז אגודת ישראל ויפה שעה אחת קודם".

בעקבות הראיון החריף של מאיר פרוש הבוקר ב'קול ברמה', במהלכו קבל על גפני כי "מכר את בית שמש ואלעד לספרדים", ודיבר על כך ש"הרב שך לא רצה שש"ס ינהיגו", בש"ס יצאו בשעה האחרונה בהודעת תגובה יוצאת דופן, נזעמת ובוטה במיוחד, לדבריהם בין השאר בשל הפגיעה בדבריו בחכם שלום כהן שליט"א.

בהודעה הרשמית מטעם ש"ס נכתב: "אל תגעו במשיחי! תנועת ש״ס, רבניה נציגיה ותומכיה מביעים מחאה אדירה על דבריו החמורים של של סגן שר החינוך מאיר פרוש, אשר פער את פיו נגד הנהגתו הרוחנית של נשיא אלוקים בתוכנו, מרן ראש הישיבה הכהן הגדול חכם שלום כהן שליט״א, ובחוצפתו הגדולה אף אמר שכביכול אינו ראוי להנהיג עפ״ל.

"של נעלך מעל רגלך מר פרוש! מי אתה שכולך עסקנות של אינטרסים כבוד והקצאות מול הנהגת הקודש הבהירה של מרן הכהן הגדול שליט״א, שעליו אמר מרן הגרא״מ שך זצוק״ל שהוא שהוא איש אמת וכולו אמת, ועליו הכריז מרן רבנו הגדול הגר״ע יוסף זצוק״ל שהוא ״פה קדוש וחלילה לעבור על דבריו״.

"מר פרוש בוש והיכלם לך! כיצד לא חששת לדבר סרה בגדול הדור?!, כיצד החצפת פנים להטיל ספק במנהיגותו של אחד משיירי כנסת הגדולה?! אוי לך מעלבונה של תורה!".

משלומי אמונים אמרו בתגובה כי "בניגוד לשקרים שמופצים בשמו של סגן השר פרוש, סגן השר הדגיש בראיון ב'קול ברמה' שמבחינת 'אגודת ישראל' הציבור הספרדי הוא שותף ראוי וחשוב – וכפי שקורה באלעד בשנים האחרונות ובערים נוספות".

עוד נמסר מ'שלומי אמונים': "בניגוד לפרסומים המגמתיים והאינטרסנטיים, סגן השר ציטט מדברים של הרב גפני וכן ציטט האשמות שהופנו כלפי 'אגודת ישראל' על החיבור שנעשה עם הציבור הספרדי בביתר".

מאיר פרוש, , שבר שתיקה של מספר שבועות בראיון לנועם זיגמן ב'קול ברמה'. בדבריו אמר פרוש: "בזמנו התפטרתי לטובת יעקב אשר כי יש מושג של זה נהנה וזה לא חסר, אבל כשהולכים לבחירות זה שונה כי יש שאלה של מימון מפלגות ועוד שאלות, אין לכך שום קשר לבחירות המוניציפאליות. אז אתייעץ במקרה שהשאלה תעלה שוב".

פרוש תקף בחריפות את גפני: "משה גפני הפסיד את בית שמש ואלעד, כי הוא החליט לתת אותן לש"ס, הוא בכלל לא פעל כדי לקבל את הערים הללו, הציבור שלו כועס עליו כולם הופתעו ממנו. הרב שך לא רצה שש"ס תנהיג את המדינה".

פרוש אף חשף כי "היה קצר בין גפני להגר"ב סולובייציק בכל הנוגע להחלטה שלא לתמוך בדייטש". פרוש הצהיר כי "גפני מכר את ירושלים לספרדים, הרס את החיבור ביהדוה"ת ויצר חיבור עם ש"ס. אין יותר אגו"י ודגל התורה, יש דגל וש"ס".

כשדיבר על מה שאירע בבית שמש, סיפר פרוש: "כאשר הרשימה של אבוטבול נפסלה, ומשה אבוטבול "התבוסס בדמו" בליל הגשת הרשימות, גרינברג ומונטג כבר עשו גורל ביניהם מי יהיה ראש העיר, וגרינברג זכה. מי שהציל את אבוטבול היה שמעון גולדברג שסידר אותו בראש הרשימה ויצר את האפשרות של אבוטבול לרוץ, אז אי אפשר להאשים אותנו בחיבור עם בלוך".

בקשר למה שאירע בצפת אמר פרוש: "נחמן גלבך היה המועמד היחידי בצפת שיכל לאגד את כל הקהילות – אגו"י, חב"ד וש"ס, אבל משה גפני בחר להשפריץ מילים נגד שלומי אמונים. הוא הפסיד בהתנהלות הזאת את אלעד ואת בית שמש.

"גפני רצה לקבל את אלעד עכשיו ולתת אותה לש"ס בפעם הבאה, בשביל כך הוא פירק את יהדות התורה בירושלים. המחירים יהיו קשים, אני לא יודע לאמוד אותם.

"משה גפני שינה את הכיוון של דגל התורה. אנחנו לא נשנה את האידיאולוגיה של המפלגה בשביל חיבורים פוליטיים שיסייעו לנו זמנית".

פרוש: "כל ההשקפה של דגל התורה השתנתה, לשמוח מכזה חוק גיוס? אפשר אולי לומר 'הרע במיעוטו' אפשר להשלים, אבל לשמוח? עד שלקחתי את זכות הדיבור הם פשוט שמחו מהחוק.

"בנושא הגיוס כל סיעה תשמע לגדולי התורה שלה, המועצת שלנו אמרה דברים ברורים, אנו מתפללים שגדו"י של הליטאים ישמעו גם את העסקנים של אגו"י כי כנראה שגם לעסקנים שלנו יש הבנה".

עוד אמר פרוש בנושא: "במשך שנים עמדתי בפרונט בעניין הגיוס וסבלתי מרורים מכך, לא רצתי לתקשורת לספר על זה. לצערי שמענו שדגל עשתה מהלך חד צדדי ולא חברי, הופיעה וקיבלה נוסחאות מהועדה של משרד הביטחון והשאירה אותנו בחוץ".

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עכשו אתם מבינים מאיפה הכסף להקמת עיתון צבעוני כרומו? מהמיליונים של העלמת מס. ראו כותרות בעיתוני היום. 2 מיליון ש''ח הרוויח דרעי מהעלמת מס. שני מיליוןןןןןןןןןןןןן. נו מה הקרן הא?

  כמה כסף לעזזאללללללללללללללל לפחות תחלק לעניים חתיכת בהמה מפגר דפקט מהלךךךךךךךךךךךךךךךךךך

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. להזכירכם עיתון הדרך נפתח בשבוע שחל בתשעה באב ממש כמו תשעה באב כמו הפרצוף של גרינבוים ודרקי הארור שר''י

  איכססססססססססססססססס אני מקיא בעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעע

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. גרינבום בום מה לך שכנזי ולספרדים לולא הכסףףףףףףףףףףףף חתיכת מושחת כמו הבוס שלך קדפי=דרעי=סאדם חוסיין=אסאד פפפפווועעע

  פפווועעע

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. צודק אברהם דוב ,טיפש פרוש יאאלה שיפרוש די הזדקנת ודעתך מיטפשת עליך ו123 ככה זה גם אתר שצריך להיתיפיף לפני הבעלים....

  קבוצת צבועים

  צבי |
  הגב
 5. מתייפיף . ככה זה כשאשכנזי צריך לשאת חן בעיני הבוס.

  נעבאך עליו. וכששס יזרקו אותו שום עיתון אשכנזי לא יקח אותו . הפסיד עולם הבא ועולם הזה.
  ואל תדבר על אחרים כאינטרסנטים. אם אשכנזי עורך את בטאון שס וצריך לכתוב מאמר שימצא חן בעיני הבוס שלו, זו התוצאה!!! בוש והכלם. ואת הקסקט טוב שלבשת ועכשיו גם תחליף שם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. חחחחחחחחחחחח ועודד חחחחחחחחח מי שהונה את מי כולנו יודעים. הובילו באף את ר חיים

  קנייבסקי. ראינו את הסרטון בכותל שהוא בכלל לא ידע למה הביאו אותו לשם. לא ידע מה יש שם. אבל מי מחכה לאמת ממפלגת שס?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. של נעליך מעל רגלך אברום דוב גרינבוים!

  מרן ראש הישיבה מאיר עיני ישראל הגאון הגדול הרב מאיר מאזוז שליט"א הוא רבה של תנועת יחד!
  בהצלחה לשלוחו ולנאמן ביתו אליהו ישי ה' ישמרהו ויחייהו!

  חרדי |
  הגב