"לא לסייע למשפחה חרדית נזקקת שלא הצביעה"

עורך 'בקהילה' קורא בטורו לארגוני החסד החרדיים שלא לסייע למשפחות שאביהם לא הצביע למפלגה החרדית

"לא לתת" – הגירסה החרדית: עורך השבועון "בקהילה", אברהם דב גרינבוים, קורא בטורו  לארגוני החסד החרדיים שלא לסייע למשפחות שאביהם לא הצביע למפלגה החרדית.

לטענת גרינבוים "טוב יעשו ראשי 'יד למשפחה' ושאר ארגוני העזר בציבור החרדי לו ינפו ויסננו היטב הדק את אלו שהשבוע הצביעו ברגליהם נגד העצמת הכוח החרדי. "ישמיטו ויוקיעו את כפויי הטובה שבמחננו שבאדישות לא יצאו לקיים את חובתם. יסירו ויכרתו את במות היחיד שקידשו מלחמה נגד ההנהגה החרדית".

גרינבוים לא מפרט אך מרמז על מפלגתו של ישי יחד, "שני צדדים למטבע" הסביר "אלה המושכים ללאומניות שלא חסרה בציבור החרדי, ואלה שנמשכים לקנאות המתרבה ברחובותינו. הקנאים והלאומנים לא מסתדרים עם הרבי שלהם בכל השנה. מה הוא מבין".

"את הלאומניות ראינו במפלגת הנפל של אלי ישי מנסים לעשות סיבוב בדרך לכנסת. לנגח את ליצמן, גפני, דרעי. בפעם שעברה הם נגחו גם בישי. ככה זה. מכים בממסד. למה לא.

הם מקבלים את מיטב הדיבידנדים של הציבור החרדי וכל הטבה אחרת, וכשהם מתבקשים לתת מעצמם אחת לארבע שנים, קול אחד עבור היהדות הנאמנה – מפנים עורף".

בשיחה עם nrg מבהיר גרינבוים כי לא התכוון לאותם אלה שבשל הוראות רבותיהם הצביעו לאלי ישי או לא הצביעו כלל, אלא רק לאלו שהחליטו זאת על דעת עצמם. "היהדות החרדית סובלת מתסמין קבוע של 'גם לי יש דעה'. זה מתבטא בין היתר באלו שלא מצביעים בהוראת רבותיהם, אם בגלל לאומניותם הפושה ואם בגלל קנאותם המלומדת. שניהם גם יחד 'נוקמים' בציבור החרדי כולו והירידה בסך המנדטים שהחרדים הכניסו לכנסת, נזקפת בין היתר לזכותם".

"אין כל צורך להכביר במילים על אי זכותם להשתתפות בקונצזוס החרדי על זכויותיו וחובותיו. מי שמוציא את עצמו מהציבור בשעת צרה, לימדונו חז"ל, לא יכול להיות שותף עמנו בשעת שמחה". ומציין "אין מנוס כי אם לא לתת למי שלא חלק מעמנו, את מה שאנחנו עמלים להשיג בלא כוח".

גורמים חרדים שהצביעו ליחד דוחים בשאט נפש את דבריו של עורך בקהילה וטוענים כי "חרדים רבים הצביעו לישי בשל החשש כי לא יעבור את אחוז החסימה ומאבדן כוח בכנסת, לא היה פה מרד נגד הגדולים, כך שדבריו של הכותב חמורים ולא במקומם".

אותם גורמים מציינים כי "הנ"ל משתכר בהתאם והמקרר שלו מפוצץ מבשר לחג, שלא יטיף ושלא יגיע למצב שהוא יזדקק, אחרת ידבר אחרת".

20 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חסידי גור , בשכלתנות יתר ופולניות שלהם, גם שהם צודקים אבל אין מקום להכניס את זה במקום של חמלה וצדקה , גם רשע שבה לבקש צדקה ואין לו מה לאכול אנו חייבים לתת לו לאכול כמו שאנו לא מעונינים שהקב"ה לא ידקדק איתנו במידת הדין.

  נחמן |
  הגב
 2. חבר'ה תעשו חסד לעצמכם ואל תגיבו לאיש הזה .

  האיש עורך נכשל של עיתון בקהילה ומזה כשנתיים מנסה ליצור בכל הזדמנות סוג של פרובוקציה בכדי שיכירו אותו וידברו עליו . כל מי שקורא את הכתבות שלו רואה את זה זועק מבין השורות –
  תנו לי יחס !
  אין שם טיפת לוגיקה בדברים , זה אפילו לא שטויות של הלברטל .
  אל תתנו לו פרס , אל תתנו לו יחס !!

  כנסו בבקשה |
  הגב
 3. גם בבחירות הבאות נצביע יחד, תתפוצץ!!!!!!!

  אלי ישי - אנחנו אחריך באש ובמיים!! |
  הגב
 4. דברי בלע ממש, עושים חסדים עם כל יהודי בלי קשר למה הצביע בבחירות. שנאת חינם נודפת ממנו, לא שייך לעם היהודי. לא מרחם על העניים.

  אבישי אברהם |
  הגב
 5. קוראי בקהילה תמשיכו לפטם החזיר הזה?
  עיתון זה מחולק חינם?טוב לניקיון פסח

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. לפי אורך הפיאות שלו נראה שהוא חונך ברוסיה על ברכי תורת מרקס-לנין. ולא אל ברכי היהדות הצרופה שמה שניכר בהם הוא, ביישנים, רחמנים וגומלי חסדים…! כעת, הוא שיכנע אותי סופית שאין מה להצביע למפלגות המתקרות "חרדיות" כי אין להם ולא היה להם שום קשר לאידישקייט, רק פוליטיקה, פוליטיק וחיפוש כסף לכיס של העסקנים…

  יעקב |
  הגב
 7. הלא פרוס לרעב לחמך לא בודקים בציציות לרעב
  רשע מרושע סאדיסט ערב רב גוי מנוול מאחל לך מכל הלב שתרעב ותפול לידיים של עמותות חסד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 8. תסתכלו טוב טוב על המבט של הזבל הזה מזכיר לי מבטו של השוטר בשדה תעופה בגרמניה
  פפפווועעעע

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 9. מה זה משנה סאטמר יתן לנו יותר מכל מה שהארגון החרדיים נותנים

  מיכאל |
  הגב
 10. איזה מזל שהחילוינים עושים בחירות חשאיות ואפשר להגיד שהצבעתי ג ובאמת להצביע מה שאני רוצה.

  י.ז |
  הגב
 11. לא צריך להתרגש! כולה חיקוי עלוב של רטוריקת האשפה של נערי הביבים מהחצר בחזו"א 5! החרמות! נידויים! וכל מיני מטעמים חדשות לבקרים. רק עדכון קל לכל המתלהמים והמחרימים. אנו כבר ב2015 זה לא תרפפ"ו ולא קטוביץ, העסק הזה לא עובד!

  יוני |
  הגב
 12. נבל שלא…ברשות התורה ……אין קשר בין עשית חסד …..לרווחים פולטאי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 13. מובן מאליו שכל חרדי צריך להזדעזע מכתבה נבזית זו ולהכות את הגרינבוים הזה בכיס להפסיק לקנות את העיתון בקהילה.

  יצחק |
  הגב
 14. יטול נא גרינבוים את כובעו הצבאי של הר מנגלה יעמיד 2 טורים ויסמן בידו רעכטס לינגטס אלה לשובע ואלה לרעב אפילו פוטין לא מעז להביע דעות כאלו לפחות לא בגלוי! נקל לנחש מה היה עושה גרינבוים לו היה שליחו של חמינאי וחי במדינה דקטטורית

  יורגן לינגה |
  הגב
  • ומה אשמים ילדיהם של אלו ? זוהי קריאה אימפולסיבית ומטופשת. אולי תיקח מהם את ילדיהם למשפחת אומנה ? חבר'ה איבדתם את הצפון. תרגיעו הבחירות הארורות האלו מאחורינו. די נמאס.

   שסניק |
   הגב