למרות הסערה: עורך בקהילה לא חוזר בו(הקלטה)

"לא לתת" – הגירסה החרדית: בראיון ל'קול חי' חי הבהיר עורך בקהילה את כוונתו במאמר אך לו חזר בו מהדברים

[alooma ref="030ffe42bbb7b3d15c7efe0ddfb5ae4a.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

זעם רב בעקבות מאמרו של עורך עיתון בקהילה בו כתב בטורו השבועי השבועי כי "טוב יעשו ראשי 'יד למשפחה' ושאר ארגוני העזר בציבור החרדי לו ינפו ויסננו היטב הדק את אלו שהשבוע הצביעו ברגליהם נגד העצמת הכוח החרדי. ישמיטו ויוקיעו את כפויי הטובה שבמחננו שבאדישות לא יצאו לקיים את חובתם. יסירו ויכרתו את במות היחיד שקידשו מלחמה נגד ההנהגה החרדית".

"שני צדדים למטבע. אלה המושכים ללאומניות שלא חסרה בציבור החרדי, ואלה שנמשכים לקנאות המתרבה ברחובותינו. הקנאים והלאומנים לא מסתדרים עם הרבי שלהם בכל השנה. מה הוא מבין".

"את הלאומניות ראינו במפלגת הנפל של אלי ישי. מנסים לעשות סיבוב בדרך לכנסת. לנגח את ליצמן, גפני, דרעי. בפעם שעברה הם נגחו גם בישי. ככה זה. מכים בממסד. למה לא.  הם מקבלים את מיטב הדיבידנדים של הציבור החרדי וכל הטבה אחרת, וכשהם מתבקשים לתת מעצמם אחת לארבע שנים, קול אחד עבור היהדות הנאמנה – מפנים עורף".

ברשת החברתית כינו את גרינבוים, "חצרוני החרדי",  אביגדור  רבינוביץ מעבודות לחרדים הגיב בחריפות בפייסבוק "יש חילוקי דעות כאלה ואחרים עם מגוון דעות רחב בציבור החרדי, אבל צריכים לזכור דבר אחד – כולנו יהודים, ללא הבדל גודל הכיפה שלהם ולאיזה מפלגה הצביעו. ועוד ברוב חוצפתו הוא מבקש מארגונים – ציטוט:"לא לסייע למשפחות נזקקות שלא הצביעו למפלגה חרדית. לנטוש אותם ולהוקיע אנשים שלא יצאו לקיים את חובתם."
דבר אחד יש לי לומר לו – תתבייש. ושוב, תתבייש.

"בשיחה הבוקר (שני) ב'מדברים אקטואליה' עם בצלאל קאהן ודוד חכם ב'קול חי' הגיב גרנבוים  ואמר כי "התכוונתי לחסידים שרבם חתמו על ה'קול קורא' וביום הבחירות לא צייתו. לא התכוונתי למי שמציית לרבו".

גרינבוים הסביר כי "לא התכוונתי לאלו ששמעו לדעת רבותיהם, לא לפלג הירושלמי ולא לחסידי חב"ד, אני מתכוון לקהלים אחרים", לדבריו, "בתוך עמי אני יושב, אני גר בשכונה מערובת בבית שמש, אני רואה קבוצה של חרדים – חסידים, לא חסיד סאטמר אלא כאלו שיש להם אדמו"ר שחתום על ה'קול קורא' להצביע ל'יהדות התורה', ופתאום ביום הבחירות הם לא מכירים את הרבי שלהם ומתחפשים לחסידי סאטמר",

לסיום, גרינבוים הבהיר שוב כי "על מי ששומע לגדולי ישראל ונמנע זה בהחלט 'ועשית ככל אשר יורוך'".

צילום: יעקב נחומי

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פרצוף מתנשא של נאצי גרמני, בדיוק כמו אדונו ד-רע.

  לא להתייאש, בפעם הבאה ננצח!!! עדיין עם ישראל לא היה ראוי למפלגה נקייה וטהורה!!!

  מחר יום שלישי, כולנו באים לעצרת תמיכה בישי, וזעקה נגד שס עוקרי התורה. בשעה 7 בהר נוף, מול ביתו של אלי ישי.

  באתר נחשף, שד-רעי הקים עם בנט מטה, עם מיליוני שקלים, להוריד את ישי מתחת לאחוז החסימה. הבנתם! מחזקים את הבית של גוים, העיקר שלא יהיה עוד 4 מנדטים חיזוק לתורה.

  שס עוקרי תורה, לא נבחר בהם לעולם ועד!!!

  אלי ישי - אנחנו אחריך באש ובמיים!! |
  הגב
  • אדוני חסיד מרן בדמויותיך השונות. הסכנה מבית של גויים ידועה וברורה וקטנה לאין ערוך מהסכנה אם אלישי היה נכנס לכנסת ומכניס את מרזל ושטבון. עם כל הטשטוש והבלבול שהיה נוצר ועם מחלוקת נצחית ד ישמרנו אז קבל את הדין באהבה . זכות כלשהיא עמדה לו שנפל ולא הכשיל את הרבים. חג שמח. תנוח קצת עבדת קשה בטוקבקים בתקופה האחרונה.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 2. מטומטם, מה הקשר לבחירות?????? הרי עמותות הצדקה אינן נתמכות מהמדינה, ואם כן, זה בגלל שיש חוק שוויוני לעזור לעמותות חסד חרדיות וחילוניות. זה בכלל לא קשור למפלגות החרדיות.

  ואם כבר האשמות, לך תאשים את ד-רע-י, שעשה דיל עם בנט, ופתח מטה עם אסטרטג, במילוני שקלים, שכל מטרתו להפיל את יחד. ואפילו שהקולות לא יגיעו לשס, פשוט להרוס ולהרוס. וגם כל פעיליו זרקו פתקי הצבעה, פסלו אותם, זייפו פרוטוקולים. הם נושאים באובדן 4 המנדטים.

  אלי ישי - אנחנו אחריך באש ובמיים!! |
  הגב
 3. טמבל,
  מי בדיוק ממן את יד למשפחה?
  כמה אחוז מגיע מנאמני סאטמאר, עד כמה שנשמע הזוי.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. אם לא התכוונת אל תגיד בכלל, אני בכל אופן יותר לא מכניס את העיתון שלך אלי הביתה, אסתדר מצוין בלעדיו.

  ישראל |
  הגב
 5. זה לא הולך ככה ייתנו יקבלו , לא יתנו לא יקבלו.
  יש חסד והוא חוצה מגזרים ועדות
  זה לא שמור לי ואשמור לך

  זאתי |
  הגב