עורך 'הפלס' מודה: "אף בחור ישיבה לא יתגייס" (וידאו)

בצה"ל מגבירים את המאמצים לגיוס צעירים חרדים. עורך 'הפלס', ישעיהו ויין, השמיע הצהרה שמחזקת דווקא את עמדת 'דגל' {צפו בכתבה}

הקרב על גיוס החרדים מגיע לשיאו: לאחר העברת תיקון חוק הגיוס, צה"ל משקיע משאבים ומאמצים בגיוס החרדים לצה"ל באמצעות סרטוני תדמית וחומר פרסומי שמופץ בריכוזים חרדים.

בצה"ל הוציאו את כל הכלים למערכה – מסרטוני תדמית באלפי שקלים, שבועות גדנ"ע יעודיים ועד הזמנה לערב על צלחת צ'ולנט, רק שיבואו.

כנס הצולענט' לא נחל הצלחה מרובה, רק פחות ממניין חרדים סקרנים משועממים שאף הם לא מתכוונים להתגייס בקרוב הגיעו לטעום ולשמוע את ההצעות שיש לאנשים בירוק להשמיע.

צפו בכתבה (באדיבות רשת)

מנגד, בשטח, "הציידים החרדים" מצליחים לקצור הצלחות כאשר הם בוחנים בחורי ישיבות שצופים בכדורגל וכאלה שיוצאים לבילוים ומנסים לפתות אותם להתגייס לצה"ל.
ואכן, קצב הגיוס החרדי עולה אבל איתו ובגללו עולה גם עוצמת ההתנגדות במגזר שבא לידי ביטוי בהפגנות ובהצהרות לחמניות של ראשי הפלג הירושלמי.

"כל התעמולה הזאת של הצבא היא שקר אחד גדול, עובדים על הציבור החילוני, לכולם ברור שאף חרדי לא יתגייס", מודה ישעיהו ויין עורך הפלס בראיון לחדשות 2.

כך או אחרת, חטיבת גבעתי שכבר גייסה 60 לוחמים חרדים לשורותיה היא רק הסממן הראשוני שאולי עוד ידרבן חרדים נוספים בעתיד להצטרף לשורות הצבא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.