עורך 'ישראל היום' מגיב לשער המפתיע (הקלטה)

בראיון לגלי צה"ל התייחס עורך ישראל היום דרור איידר לכך שהעיתון בחר להביע דעה בכותרת במקום להתעסק בדיווחים שוטפים. האזינו. {עד "כאן"}

 

עיתון 'ישראל היום' בחר הבוקר בכותרת לא שגרתית, " עד כאן ודי לצביעות", עם הפנייה לטור נוטף ביקורת על התאגיד הציבורי כלפי השמאל שכתב דרור אידר.

בראיון לגלי צה"ל התייחס דרור איידר לכך שהעיתון בחר להביע דעה בכותרת במקום להתעסק בדיווחים שוטפים.

בטורו הנוקב השתלח אידר  באמנון אברמוביץ' " שמופיע על המסך וחוצב בכוח מפיו את שנינויותיו הגמלוניות ושקריו הבלתי נלאים".  לדביר אידרהניתוח שפרש אמש אצל עודד בן־עמי על מצבה של התקשורת הישראלית הוא תמונת ראי לרבים מעמיתיו. עיקרי השקפתו: הכל טוב, הכל בסדר. אנחנו המקצוענים. אין הטיה בתקשורת ולא היתה. זה רק נתניהו רוצה להשתלט עלינו, ואנחנו מה רצינו, רק את טובת הצופים.
אידר הביא דוגמה מוחשית וכתב, "הנה, בקיץ 2016, למעט אראל סגל בגל"צ (וגם זה לאחר לחץ אדיר) אין שום תוכנית אישית לעיתונאי בעל השקפות שמרניות־ימניות בזמן שיא, לא ברדיו ולא בטלוויזיה הממלכתיים. אבל מבחינת אברמוביץ', "קיימת תחרות מדהימה בתקשורת הישראלית". הצופה הממוצע בוחר להאזין לחוכמתו של אברמוביץ' או להתעלף מול פרשנויותיו של רביב דרוקר ודומיהם, וחוזר חלילה. לתפארת המשובטים. כך יכולנו לצפות ב"אולפן שישי" האחרון בדיון על פרשת החייל אלאור אזריה, ולשמוע מהאורקל אברמוביץ' שהבעיה היא המתנחלים, ממש כפי ששמענוהו מטיף נגד חלוצי ההתיישבות עשרות שנים מעל כל במה, ולבטח גם בעיתונו של נוני מוזס, שאברמוביץ' הוא חלק מכותביו. גם "ידיעות" הוא דינוזאור.
אידר המשיך ותקף, "עד לא מכבר, במשך עשרות שנים, השתיקו אברמוביץ' וחבריו את קולו של הרוב הישראלי, ואילצו אותנו לשמוע את הגיגיו ודעותיו ומחשבותיו העמוקות מיני ים, ורק אותן. כך יכולנו לשמוע עד כמה הוא שונא את המתנחלים, את הדתיים והחרדים, את המשיחיים ואת הפייגלינים, וכמובן את נתניהו. גם "מתוני" הליכוד סבלו מארס פרשנויותיו כשלא שירתו את סדר היום הפוליטי שלו. אברמוביץ' כמשל לעיוורון המושחת של התקשורת הישנה. רק הם מקצוענים. אנחנו, אנחנו ימנים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.