עורך 'יתד': "ישראל בזה לקדושי השואה"

עורך 'יתד נאמן' הרב ישראל פרידמן טוען הבוקר במאמר מערכת כי מדינת ישראל וצה"ל בזים לקדושה השואה: "מי שמנסה לעקור בני ישיבה מתלמודם בכוח ובפיתוי, מי שמנסה לעקור את השבת שהם שמרו שם מרשות הרבים כאן, מי שמקים כאן את מדינת הישראלים במקום מדינה של יהודים, אומר בבוז לקדושי השואה: חייכם ומותכם היו לשווא ודמכם אינו אלא שטיח אדום לתוכניותינו" {"חייכם ומותכם היו לשווא"}

עורך 'יתד נאמן' הרב ישראל פרידמן טוען הבוקר במאמר מערכת כי מדינת ישראל וצה"ל בזים לקדושה השואה: "מי שמנסה לעקור בני ישיבה מתלמודם בכוח ובפיתוי, מי שמנסה לעקור את השבת שהם שמרו שם מרשות הרבים כאן, מי שמקים כאן את מדינת הישראלים במקום מדינה של יהודים, אומר בבוז לקדושי השואה: חייכם ומותכם היו לשווא ודמכם אינו אלא שטיח אדום לתוכניותינו".

עורך העיתון בחר לתקוף באופן חזיתי את מדינת ישראל אותה האשים בתחילת השבוע באנטישמיות: "לא מדינת ישראל ולא צה"ל נושאים את זכרון השואה, כי לכבד את הנספים זה ללכת בדרכם, ולהמשיך את עולמם, לא להשתמש בזכרם. רק היהדות הנאמנה, בלי לייחד לכך ימים מיוחדים, זוכרת את העולם ההוא, אבל בזכרון חי".

The wire fence extermination of Auschwitz

"היא בנתה כאן את מה שנחרב שם, אפילו באותם בגדים, באותה שפה ובאותם שמות: פוניבז', סלובודקה, מיר, לומז'ה, גור, ויז'ניץ, לובלין, בעלז וצאנז. בנדבכי עולם התורה יש יותר מקמצוץ עפר מהבית הגדול שחרב שם, הוא עשוי מחצרותיו, כתליו ובעיקר מרוחם ופועלם של אנשיו. היהדות החרדית לא "זוכרת" אלא חיה את הזכרון! הדם השפוך זורם בעורקיהם של יהודים יראים. אפילו לילדיהם הם לא קוראים בשמות של עצים ועונות השנה "ארז, אלון, אביב, סתו", אלא ישראל מאיר, אלעזר מנחם, יוסף שלום, חיים מאיר. הם לא נושאים שני שמות משפחה, אלא שני שמות פרטיים כמו לסבא וסבתא. הם חיים כמותם, מדברים בשפתם, גאים בחיים ההם – ועושים הכל כדי לשפוך שמן ללפיד נשמתם, כדי להעביר אותו לדורות הבאים. לא להדליק משואה חדשה!".

"מי שמתבייש ב"גלותיותם" של דור השואה ורוצה להקים במקום זן חדש של יהודי מתחדש בארץ מתחדשת, מי שדמותו של הסבא שלו ואורח חייו הם עבורו כתם לידה, מי שתולש את הפיאות של סבא שלו מפניהם של ילדיו, מי שתולש את כיסוי הראש מראשם של הדורות שיבואו – ובעיקר מי שמנסה להפריע לחיים האלה, מזלזל ופוגע בזכר הקדושים ושום עמידת דום לא תכפר על זה. מי שרוצה לעקור את היהדות מחיי העם, מאיץ את התהליך שכמעט קרה שם, "ולא יזכר שם ישראל עוד".
Buchenwald concentration camp

"מי שמנסה לעקור בני ישיבה מתלמודם בכוח ובפיתוי, מי שמנסה לעקור את השבת שהם שמרו שם מרשות הרבים כאן, מי שמקים כאן את מדינת הישראלים במקום מדינה של יהודים, אומר בבוז לקדושי השואה: חייכם ומותכם היו לשווא ודמכם אינו אלא שטיח אדום לתוכניותינו. מי שפועל ועושה ככל שביכולתו בגלוי ובסתר לכניסתם של זרמים וכתות מעודדות ההתבוללות ומנסה לייבא אותם מאמריקה לישראל ופותח להם את הדרך לחולל שמות, מעודד בטווח הרחוק יותר את חיסולו הרוחני של כלל ישראל ומעמיד אותו בפני סכנה פיזית".

"ביום ראשון יחזרו אלה שחיים "חיים של זכרון" וממשיכים את החיים משם, אל היכלי הישיבות. זמן קיץ מתחיל. המוני צורבים חוזרים אל הגמרא והסטנדר והאש הגדולה שתבער בכבשן הישיבות – ה"ברען" העצום של השוקעים בהוויות אביי ורבא, בשפיץ חידודו של רבינו חיים הלוי ונצרפים באשו מתיכת הקושיות של רבי עקיבא אייגר – היא "כבשני החיים", הבוערים כנר נשמה לעיירה הבוערת ויושביה שאינם שם אך חיים כאן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.