עורך 'יתד' מספר על הפגישה ההיסטורית(הקלטה)

עורך 'יתד נאמן' הרב ישראל פרידמן שנכח אמש בביקור ההיסטורי של מרן האד' מגור במעונו של הגראי"ל שטיינמן שיתף את מאזיני רדיו 'קול חי' בתחושותיו. האזינו. {"מרן חיכה לאד' מגור בחדרו" }

עורך 'יתד נאמן' הרב ישראל פרידמן שנכח אמש בביקור ההיסטורי של מרן האד' מגור במעונו של הגראי"ל שטיינמן, שיתף את מאזיני רדיו 'קול חי' בתחושותיו "כל מה שקרה כאן זה כל כך אלולי, מתאים לערב ראש השנה שאי אפשר לתאר. רצון וכמיהה לסגור איזשהו מעגל ולחדש מעגל, אני הרגשתי שאני במקום גבוה".

פרידמן תיאר את רגעי ההוד. "מרן חיכה לו בחדרו, הוא ידע שהוא יכנס וחיכה לו כמו שהוא מחכה לידיד. הוא ציפה לרגע שהוא יכנס וברגע הזה היה רגע נדיר. הרבי נכנס התיישב ואמר 'ברוך המקדש שמו ברבים'.
אם לומר את האמת הייתי בתוך ענן, אחרי שהרבי אמר את דברו, ראש הישיבה התחיל לדבר על הצורך שמגיעה שנה חדשה שצריך הרבה זכויות, והרבי המשיך לדבר על זה. הם דברו על ר"ה שעם ישראל צריך, על השנה האחרונה שהייתה שנה לא כל כך קלה. הם דברו על שנה טובה, שיחה שהיא כעין

העיסוק בנושא הטכני הוא החלק הכל כך לא חשוב. אני גם לא רוצה לדבר בשם צד אחר. "מרן חיכה לו בחדרו, הוא ידע שהוא יכנס וחיכה לו כמו שהוא מחכה לידיד. הוא ציפה לרגע שהוא יכנס וברגע הזה היה רגע נדיר. הרבי נכנס התיישב ואמר 'ברוך המקדש שמו ברבים'.

,

עוד סיפר פרידמן, " יש רגעים של דיבורים בעיניים, עם תנועות ראש. הם מסתכלים זה על זה במבט, ואז הם שואלים אחד את השני. זה חלק מהשיחה. ביידיש קוראים לזה 'שוויגען'. זה שתיקה שכולה אמירה.אני עם הכתם הזה של בכי במעמד כזה לא ירוץ על זה למכבסה. זה היה סגירת מעגל, זכיתי להתלוות לטיסות המשותפות שהיה אז. אי אפשר לתאר אותם. אי אפשר לקרוא לזה שותפות – זה היה דבק. איש אחד בלב אחד. כל השיג והשיח הכי פשוט היה כולו תורה.

היו שם הנכד המסור והנאמן, המוציא והמביא ר' דוד שפירא, ר' לייזר קפלן, ר' אשר שטיינמן ואנוכי.

לסיום סיפר פרידמן כי "כשהסתיימה הפגישה יצאתי וניגשתי לרבי וביקשתי את ברכתו לשנה החדשה. לא התאפקתי ואולי לא ככה צריך לדבר לאדמו"ר כל כך גדול כמו הרבי גדול אבל לא התאפקתי ואמרתי לו "אני הייתי בכל הטיסות, ולראות את ראש הישיבה על הבמה, ואת הרבי פה בשבילי זה סגירת מעגל" והתחלתי לבכות. לא הייתי היחיד שהייתי נרגש באותו רגע. מבחינתי רק כעת הטיסה נחתה.

בסיום הפגישה מספר פרידמן,  ראש הישיבה אמר לנו 'אני ידיד שלו והוא ידיד שלי'. דיברנו קצת על התרומה הרוחנית שיכולה לצאת מזה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.