עורכי הדין של הנערים שרצחו את מוחמד אבוחדיר: "הנערים נסערים" (וידאו)

עורך הדין רוזה אהרן שמייצג את הנערים החשודים ברצח אומר: "אני יבדוק אם יש הגנה משפטית, הגיע לי מידע שיש חשש לפגיעה בהם וצריך לשנות משגרת מיומם. חומר הראיות מבוסס על שיחזורים, הנערים נסערים עברו חקירת שב"כ והם היו נסערים".

 

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום כתב אישום כנגד שלשה חשודים ברצח מוחמד אבו-חדיר.

צפו בעורכי הדין של הנערים בראיון ל'קוקר' "מגנים את המעשה"

[alooma ref="83930e4c70fa0ac13a9377716dc6b7ab.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]
במסגרת הדיון בבקשת הפרקליטות לעצור את המשיבים עד תום ההליכים, ביקש עו"ד אהרון רוזה המייצג את החשודים, לאסור על פרסום שמו של החשוד הבגיר  וכל פרט העשוי לזהות אותו .הנימוק לבקשתו של עו"ד רוזה הוא כפי שאמר בדיון "משטרת ישראל הודיעה לבני המשפחה שיש מידעים כאלו ואחרים שכשידעו מי ביצע או למי מיוחס עפ"י כתב האישום האירוע תתבצע נקמת דם במשפחתו. דבר נוסף, אחיו מנהל חנות במרכז ירושלים שהקשר המשפחתי ביניהם ידוע לכולם, כי לאחיו האחר יש חנות אחרת וזה יעמידו בסכנה ממשית. בני המשפחות בשלב זה, הונחו שחשיפת שמו מעמידה לפניהם סכנה ממשית".

עורך הדין רוזה אהרן אמר במסיבת עיתונאים: "אני יבדוק אם יש הגנה משפטית, הגיע לי מידע שיש חשש לפגיעה בהם וצריך לשנות משגרת מיומם. חומר הראיות מבוסס על שיחזורים, הנערים נסערים עברו חקירת שב"כ והם היו נסערים".

 

בתגובה לבקשה הודיע עו"ד אורי קורב מפרקליטות מחוז ירושלים, כי בדק את העניין מול סנ"צ אלי כהן מהתשאול של משטרת ישראל, ולא ידוע לו על כל סכנה שכזו או על כל איום ספציפי מהסוג שחברו הזכיר.

 

לאחר ההפסקה הודיע עו"ד של הפרקליטות כי לא איתר את הקצין הרלוונטי אליו הפנה ע"י עו"ד של החשודים, והוסיף  כי דיבר עם הגורמים הביטחוניים המוסמכים בשב"כ ומשטרה ומבחינתם אין מניעה לפרסם את שמו של החשוד הבגיר.

 

 

השופט חשין הודיע שלאחר ששמע את טענות הצדדים "נעתר אני לבקשת עו"ד של החשוד  ומורה על עיכוב ביצוע של החלטתי לפרסום שמו ותמונותו . עם זאת הוסיף השופט, לנוכח האינטרס הציבורי העצום בחשיפת שמו של החשוד, מורה אני כי עיכוב הביצוע יהיה עד לשעה 18:00 היום.

השופט סיים ואמר "ככל שלא יוגש ערעור על ההחלטה, יפקע עיכוב הביצוע בשעה 18:00, ואם יוגש ערעור, יפעלו הצדדים על פי החלטת בית המשפט העליון.

מוקדם יותר הבוקר פרסמנו כי פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד גבר בן 29 מהיישוב אדם, וכנגד עוד שני קטינים, קרובי משפחה בני 16 מירושלים ובית שמש, בגין חטיפתו ורציחתו של הנער הפלסטיני מוחמד אבו חדיר.

בנוסף לאישומים בעניינו של אבו-חדיר, מואשמים הבגיר ואחד הקטינים בניסיון חטיפה לשם כליאה, תקיפה הגורמת חבלה של ממש וניסיון הצתה בגין ניסיון חטיפה של ילד בן 7.5 משכונת בית חנינא וניסיון לשרוף מכוניות של ערבים. השניים גם מואשמים בהצתה כיוון שבחודש יוני הציתו חנות בכפר חיזמא.

"כתב האישום אשר הוגש מפרט מעשה חמור ומזעזע, שבוצע על רקע גזעני כנגד נער חף מפשע. היועץ המשפטי לממשלה מבקש להביע את צערו העמוק על מעשה אכזרי זה, הנוגד את המוסר האנושי הבסיסי", אמר היום היועץ המשפטי לממשלה עם הגשת כתב האישום.

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הנער הערבי נרצח על ידי ערבים על כבוד המשפחה!
  הנערים שנעצרו עברו בשב"כ על מנת שיודו במה שלא עשו,
  וזה במטרה להשתיק את המחאה על שלשת החטופים שנרצחו.

  משפט בייליס |
  הגב
  • כשעצרו את הנערים ירו בהם בטייזר, אז איזה התעללות הם עברו בשב"כ עד ש"הודו"?!

   משפט בייליס |
   הגב
 2. לא נסלח להם.
  הם הגורמים הישירים לכל המצב הזה וגרורותיו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • אתה חי בסרט הנערים התנהגו ברשעות עצומה אבל הם לא הגורמים לתוקפנות של הערבים זה היה מתפרץ במוקדם או במאוחר אני לא מאמינה שהם אגרו נשק סתם בשביל שזה ימלא להם את הבתי חולים

   ללי |
   הגב