עורכת 'הפלס' בטור חריף ב'הארץ'

בצעד חריג ונדיר עורכת המגזין השבועי של היומון "הפלס", נעמי צוובנר, כתבה טור חריף ב'הארץ' כמחאה על מעצרי ראשי עיתון ה'פלס. { מפתיע}

בצעד חריג ונדיר שלא קורה כל יום, עורכת המגזין השבועי של היומון "הפלס", נעמי צוובנר, פרסמה טור חריף ב'הארץ' כמחאה על מעצרי ראשי עיתון ה'פלס', "בוקר אחד התעוררנו, כל צוות העיתון, אל החדשות: לפנות בוקר נערכה על מערכת "הפלס" פשיטה משטרתית, והציוד ההכרחי להמשך קיומו נלקח".תיארה צוובנר בטור תוך שהיא מפרטת את יתר המעצרים של "העורך הראשי והמנכ"ל, ופעילים למען העיתון".

לטענת צוונבר,"העילה האמיתית  למעצרים — יציאתו הפומבית של "הפלס" נגד חוק הגיוס המתוקן, וההפגנות למען העריקים ולביטול החוק".

עורכת  מגזין 'הפלס' ממשיכה לתקוף את משטרת ישראל וכותבת כי "סגירת עיתון בישראל היא כמעט בלתי אפשרית מבחינה חוקית — בשל הפגיעה בחופש העיתונות ובחופש הביטוי. אבל בישראל 2017 החוק הוא אות מתה".

צוובנר מאשימה את  שר הביטחון אביגדור ליברמן, "שקל לו יותר לשלוח כוחות למערכת בהר חוצבים בירושלים מאשר לאיסמעיל הנייה שעדיין ממתין". ולא רק ליברמן, צוובנר תוקפת  את כתבי האתרים החרדים ובעלי משרדי הפרסום  אותה מגדירה "כאנשי שוליים בציבור החרדי", כתבי אתרים ובעלי משרדי הפרסום, שנוגשים באחיהם עצמם ובשרם, ומצטיינים בכך יותר מזוללי החרדים שבכל הדורות".

עורכת המגזין  של העיתון השמרני- קיצוני  "מגלה"  שתי סודות לציבור קוראי הארץ, לדבריה, "המיינסטרים החרדי" שמשתייך למפלגת אגודת ישראל־דגל התורה אינו רוצה לאבד את זהותו החרדית מצד אחד, אך אינו מסוגל לעמוד על רגליו האחוריות ולהיאבק על ערכיו". לדבריה, מי שכן נאבק על ערכי החרדיות היא מפלגת "בני תורה" של "הפלג הירושלמי", שתצא לפרהסיה להפגין, שתוציא את הערמונים מהאש וגם תחטוף את האש".

על  חרם הפרסומות,היא כותבת בטורה ב'הארץ', "כל מי שניסה לפרסם ב"הפלס" אפילו מודעה של אינץ' אחד קיבל הטרדות. וכש"הפלס" משיב מלחמה שערה, הם מציגים את עצמם כקוזאק הנגזל.

לסיום היא כותבת כי, לאנשי "הפלס" אין חברים טובים במרתפי המשטרה לעשות אתם יד אחת כנגד 'יתד נאמן'.

אחד הגולשים באתר הארץ הגיב בתגובה למאמר: "אני לא מכיר אירוניה יותר משובחת מחרדים שדורשים מימוש של ערכים ליברליים כמו חופש הביטוי".

13 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ב"ה שעוד יש קולות של אמת ואומץ במחנה החרדי. יישר כח לה ולכל העוסקים במלאכה

  חגי |
  הגב
 2. דווקא רציתי לקרוא איזה מאמר ולראות אם כתוב שם משהו
  אולי מישהו יתנדב להסביר לי מה היא כתבה

  חיים קריצלר |
  הגב
 3. אשה חוצפנית ומרשעת!!! הולכת נגד גדולי ישראל! הקב"ה לא ישתוק לה!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. היא אלק חרדית
  עדיף שתתגייסו לצבא מזה שתשימו פאה על ראשכם המטונף
  תורה בפריצות זה לא תורה זה עבודה זרה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • לכבוד ההורים היקרים נ"י

   אבא יקר, עם הבן שלך חשוב לך תתחנן בפניו שלא יסע לשבת לפני ל”ג בעומר למירון. לצערינו הרב, ההר מלא באוהלים עם כל מני טיפוסים הבן שלך לא ישלם +300 דולר למיטה במירון, מה יעשה יקח אוהל וישן עם עוד כמה בחורים. אבל במירון מגיעים כל סוגי הבחורים והבחורות ביחד בותו אוהל…. והם מכשילים את הציבור באתרא קדישה מירון בזימה ממש. איי איי כמה צדקו הרבנים….

   לא לחינם ישיבת בויאן שמביאה את כל הבחורים לא נותנים להם לצאת בכל השבת ממתחם אולפנת בני עקיבא. בחור חרידי אסור לעלות לציון מיום שישי עד מוצ”ש בהדלקה, ומיד אחרי ההדלקה יורדים ביחד כולם בחזרה למושב, והביתה.. ונשמרתם מאוד לנפשותיכם וגו'

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב