עזה: צה"ל אישר את הגדלת מרחב הדיג

אלוף אלי שרביט, ומפקד פיקוד דרום, אלוף אייל זמיר, אישרו את הגדלת מרחב הדיג בדרום רצועת עזה משישה מיילים ימיים לתשעה מיילים ימיים לתקופת עונת הדיג

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, בשיתוף עם מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, ומפקד פיקוד דרום, אלוף אייל זמיר, אישרו את הגדלת מרחב הדיג בדרום רצועת עזה משישה מיילים ימיים לתשעה מיילים ימיים לתקופת עונת הדיג המתרחשת בחודשים אפריל – יוני. תקופת דיג נוספת מתרחשת גם בחודשים אוקטובר – דצמבר. הגדלת מרחב הדיג תחל היום (ג'), 10 באפריל 2018, ותימשך כשלושה חודשים.
 
צה"ל הסבירו כי צעד זה הינו כחלק מהמדיניות האזרחית למניעת הדרדרות הומניטארית ברצועת עזה ומתוך מדיניות המבדילה בין טרור לאוכלוסייה בלתי מעורבת. הרחבת מרחב הדיג תאפשר את הגדלת היקף הפעילות של ענף הדיג, המוערך כשני בחשיבותו ברצועת עזה, ואשר מהווה הן מקור מזון והן מנוע כלכלי.
 
הגדלת מרחב הדיג בחודשים אוקטובר – נובמבר 2017 הביאה לירידת מחירי הדגים ועליה בהיקף תנובת הדיג. במהלך שנת 2017 שווקו כ-62 טון דגים. בנוסף, ההערכה היא כי הגדלת מרחב הדיג מייצרת תעסוקה למאות תושבי עזה נוספים.
 
כחלק מההיערכות למימוש הגדלת המרחב, התקיימו מפגשים משותפים של מפקדת התיאום והקישור (מת"ק) לרצועת עזה יחד עם נציגי זרוע הים ונציגי איגודי הדייגים בעזה, משרד הקישור הפלסטיני וכן גורמים ממשרד החקלאות הפלסטיני על מנת להציג את המשמעות וצעדי הביטחון שיינקטו למניעת חריגות של דייגים ולמקסום פוטנציאל עונת הדגה.
 
מימוש הצעד מותנה בכך שהדייגים בעזה יכבדו את ההסכמות. יודגש כי לא תתאפשר חריגה מהטווחים שסוכמו וכל חריגה תטופל בהתאם ע"י כוחות זרוע הים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.