מה גורם למנהרות חמאס להתמוטט?

בחמאס הודו הבוקר בקריסתה של מנהרה נוספת אותה חפרו. מה גורם לשרשרת ההתמוטטויות? והאם ישראל מעורבת? {עזה תחתית}

עכשיו זה רשמי:חמאס מתייחס הבוקר לפרסומים אודות קריסת מנהרה נוספת בעזה, ומודיע באופן רשמי כי שנים מאנשיו נהרגו באירוע. שני ההרוגים בקריסת המנהרה אמש הם אנשינו. פואד אבו-עטיווי, בן 35, מפקד שטח ואחמד חיידר א-זהאר, בן 23, לוחם בארגון.

מדובר בקריסה שניה של מנהרה בתוך מספר ימים. בשבוע שעבר נהרגו שבעה מחבלים של הארגון באירוע דומה. הבוקר הודיע חמאס כי שטפונות הם שגרמו לקריסה.

לצד השמחה הגלויה והסמויה בישראל מקריסת המנהרות, במערכת הביטחון עוקבים בדאגה אחרי הדיווחים מהגבול הדרומי. הנחת העבודה בפיקוד דרום היא שחמאס מנסה כל העת לשקם את מערך המנהרות שחוסל לחלוטין ב'צוק איתן'.

"אנחנו פועלים בשיטתיות ובקור רוח נגד כל האיומים לרבות האיום מחמאס, גם באמצעים הגנתיים וגם באמצעיים התקפיים, וכמובן שבמידה ואנחנו נותקף ממנהרות ברצועת עזה, אנחנו נפעל בעוצמה רבה מאוד נגד החמאס, ובעוצמה גדולה בהרבה מזו שהופעלה גם במבצע צוק איתן", אמר ראש הממשלה לפני יומיים.


למרות השמועות על מעורבות של ישראל בקריסת המנהרות, מומחים מעריכים כי הגורם הוא דווקא הטבע. בשבועות האחרונים ירדו באזור כמויות חריגות של גשם, כמויות שחופרי המנהרות לא לקחו בחשבון ולא נערכו אליהם בהתאם.

"צריך להבין שהאדמה הרכה באזור שמאפשרת להם לחפור בקלות, היא גם זו שמתמוטטת במהירות מריבוי מים".

בתוך כך, כוחות הביטחון במצרים מצאו לאחרונה מנהרה ממולכדת גדולה בצפון סיני, כך דווח באתר החדשות המצרי "אל-בואבה".

מקור ביטחוני מצרי מסר כי במנהרה התחבאו פעילי טרור עם מטעני נפץ מוכנים לפיצוץ, כמויות נשק גדולות ולבוש הדומה לזה של הצבא המצרי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.