עזריה חברה לאלקין: "תומכת בו לראשות העיר"

עזריה ויתרה על מקומה ברשימה כדי לפנות מקום לשותפיה לדרך מסיעת ירושלמים

חברת הכנסת רחל עזריה, יושבת ראש 'ירושלמים', הודיעה היום (רביעי) על פרישה מהמירוץ לראשות עיריית ירושלים ועל חבירה ברשימה משותפת לרשימת 'ירושלים תצליח' בראשות השר זאב אלקין. 

במסיבת עיתונאים משותפת שקיימו השניים ציינה עזריה כי " אני מסירה מועמדות מראשות העיר כמו שהתחייבתי, ומגלה אחריות על העיר ירושלים ועל הציבור הציוני בעיר הזאת.
אני גאה ושמחה בדרך שירושלמים ואני הלכנו בה, על ההזדמנות ההיסטורית להיות מועמדת אישה בירושלים, לפלס את הדרך לנשים הבאות אחרי, לפרוץ את תקרת הזכוכית ולגרום לכך שכל ילדה ונערה יכולות לדמיין אישה שתעמוד בראשות העיר ירושלים.

כחלק מהמהלך הודיעה עזריה כי היא מוותרת על מקומה ברשימה ובמקומה ישובצו במקומות 5 ו 6 חברי 'ירושלמים' .

" לא ביקשתי לעצמי סידור עבודה ואין שום דיל. בחרנו בחירה ערכית ואני מפנה את הדרך לדור הבא של הנהגת ירושלמים שיהיה חלק משמעותי מסיעת השלטון"

בהמשך מסרה : "החברים בירושלמים דנו בשבועות האחרונים במי הכי נכון לתמוך. בדקנו את המספרים המוחלטים בירושלים: חילונים, חרדים, מסורתיים ודתיים. ולמי מקרב המועמדים הציוניים, שמייצגים את הציבור הציוני יש סיכוי אמיתי לנצח. בחנו היטב שני מועמדים לראשות העיר כדי להבין במי נכון לתמוך. שני קריטריונים מרכזיים היו לנו, האחד הסיכויים להיבחר לראשות העיר, והשני היכולת לנהל את העיר. בעניין הסיכויים עפ"י המספרים בירושלים, המועמד היחיד בקרב הציבור הציוני שהוא בעל סיכויים אמיתיים לנצח גם בסיבוב ראשון וגם בשני, הוא זאב אלקין.

עזריה התייחסה לדילמה האם בכל זאת לחבור לתנועת התעוררות ולעופר ברקוביץ: " הוא דומה יותר לירושלמים, ולכן היה המועד הטבעי, אך הוא אינו יכול בסוף במספרים מוחלטים לנצח. נאלצנו לעשות את הבחירה בין מה שנראה טבעי, ויזרום טוב והגיוני, לבין הבחירה האחראית לטובת ירושלים. וכמו תמיד בירושלמים בחרנו בבחירה האחראית.

בהמשך התייחסה ספציפית לברקוביץ וציינה כי " הוא אינו כשיר לנהל את העיר"

השר זאב אלקין הגיב: אני רוצה להודות לחברת הכנסת עזריה על הרצון לשותפות. רחל בהרבה מאוד מובנים פורצת דרך, כל מי שתקף אותה ואחר כך דיבר על שילוב נשים עשה חטא לעצמו.
אני, שויתרתי על פלטפורמה מפלגתית נוחה כדי לשלב נשים, מאוד הערכתי את המסע של רחל ומאוד מעריך נחישותה.
עוד הוסיף השר אלקין כי:"חשוב כעת להתאחד סביב מועמד ציוני שמסוגל לנצח, לחבר ציבורים שונים ולנהל את ירושלים אל מול האתגרים. חשוב שתהיה סיעה יהודית גדולה בירושלים.
לסיכום אמר השר אלקין:"יש בינינו חילוקי דעות, גם אצלנו ברשימה יש חילוקי דעות, אך בירושלים צריך הנהגה שיודעת לייצר חיבורים, אני רואה בשותפות הזו שותפות אמת ויודע שרחל פועלת רק ממניעים פשוטים טובת העיר.

אנחנו בבחירות מאוד חשובות לירושלים. יש ניסיון ליצור קומבינות ישנות ולכן חשוב מול זה לייצר בלוק ציוני.
אני קורא לעופר ברקוביץ להצטרף למהלך שיבטיח ראש עיר ציוני"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.