"עטרת ישראל" תעבור למודיעין עילית?

ביום חמישי תערך מעמד הנחת אבן הפינה לקריית עטרת ישראל בהשתתפות ראש ישיבת עטרת ישראל מרן הגרב"מ אזרחי. האם החלום יהפוך למציאות?

עטרת ישראל עוברת למודיעין עילית? ביום חמישי ייערך מעמד הנחת אבן הפינה לקריית עטרת ישראל  במודיעין עילית, בהשתתפות ראש ישיבת עטרת ישראל מרן הגרב"מ אזרחי וראש ישיבת חברון הגר"ד כהן. במקום, מתעתדים ראשי הישיבה לבנות את קריית הישיבה.

ל'אקטואליק' נודע כי בוגרי הישיבה התבקשו לחתום על הוראת קבע בדינר שיערך ביום חמישי, לאחר מעמד הנחת אבן הפינה באולמי "נוף עילית" בבעלותו של בוגר הישיבה הנגיד הרב אליעזר סברדלוב שיזם את העברת הישיבה למודיעין עילית.

הנגיד אליעזר סברדלוב

סברדלוב, כך נודע ל'אקטואליק', הצליח להשיג מראש עיריית מודיעין עילית יעקב גוטרמן הקצאה לשטח גדול שייבנה בוואדי שברחוב שערי תשובה. על השטח אמור להבנות קריית עטרת ישראל בה יישכנו המוסדות של הישיבה. עם זאת, ייתכן כי ייקח זמן רב עד שהתכנית תצא אל הפועל כתוצאה מבירוקרטיה.

הישיבה נוסדה בשנת 1977 על ידי הגאון הרב אזרחי, שכיהן קודם לכן כר"מ בישיבת חברון כנסת ישראל, על שם אביו. הרב מאיר חדש, חותנו של הרב אזרחי, שכיהן קודם לכן כמשגיח של ישיבת חברון, התמנה למשגיח בישיבה. בשנת 1988, בשל זקנתו, התמנה במקומו הרב חיים וואלקין, שכיהן קודם בישיבת אור ישראל בפתח תקווה.

הר"מים בישיבה הם הרבנים ישעיהו הדר גלזמן, אהרון וינר (שניהם חתנים של הרב אזרחי) ויואל שפירא. בעבר כיהנו כרמי"ם הרב אריאל וילנסקי, חתנו של הרב אזרחי וכיום ראש ישיבת 'אש התלמוד', הרב דוד כהן והרב משה מרדכי פרבשטין (שניהם כיום ראשי ישיבת חברון), הרב אליעזר צבי סילבר, כיום ראש ישיבת דרך חכמה, והרב ישראל לנדא, כיום ראש ישיבת היכל יצחק. בנו של הרב אזרחי, בן ציון, מנהל את מוסדות הישיבה.

הישיבה פועלת לפי שיטת "גדלות האדם" שפיתח הרב נתן צבי פינקל (ה"סבא מסלבודקה").בעולם הישיבות החרדי-ליטאי נחשבת ישיבת עטרת ישראל לאחת הישיבות ה'מודרניות' או ה'פתוחות', עם זאת, בשנים האחרונות שינתה הנהלת הישיבה את הנהלים והחלה לנקוט גישה מחמירה יותר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.