צפו: ישי הכריז על הקמת המפלגה החדשה (וידאו)

חבר הכנסת אלי ישי הודיע הערב בירושלים, על פרישתו הרשמית מתנועת ש"ס והקמת המפלגה החדשה "יחד". צפו במסיבת העיתונאים

הפילוג בש"ס: לאחר 30 שנה בש"ס, חבר הכנסת אלי ישי הודיע הערב בירושלים, על פרישתו הרשמית מתנועת ש"ס והקמת המפלגה החדשה "יחד".

צפו במסיבת העיתונאים של אלי ישי (באדיבות רשת)

ישי כינס מסיבת עיתונאים בירושלים,  בשעה 20:00 מלון רמדה, שם הוא גולל בפני העיתונאים  את שורש תולדות הסיכסוך בינו לדרעי, וכן, ישי נתן סקירה של מצע מפלגתו החדשה, והרבנים שעומדים מאחורי המפלגה החדשה, מרן הגאון רבי מאיר מאזוז.

יוני שטבון כבר הכריז בצהרים על תמיכתו הרשמית בישי,"נפרדתי מחבריי הטובים בבית היהודי – צועדים קדימה יחד בע"ה". כתב שטבון בפייסבוק,  וסביר: "חברים החלטתי שלא להתמודד במסגרת מפלגת הבית היהודי. אפעל למען תנועה פוליטית שתאחד בפעם הראשונה, דתיים, חרדים ומסורתיים יחד. כן, העם, השטח בוער ורוצה את האחדות הזו".

לסיום כתב שטבון: "סומך ומגבה את חברי ח"כ אלי ישי שיוביל את המהלך ויכריז על מפלגת האחדות הזו. יחד נפעל, ובעזרת ה' נעשה ונצליח".

במקביל, הרבנים דב ליאור ואליקים לבנון צפויים להביע תמיכה במפלגה החדשה, בהובלת אלי ישי ויוני שטבון. בין היתר, מתקיימים מגעים עם רבנים נוספים בציונות הדתית.

הרב דוב ליאור - פלאש 90
הרב דוב ליאור – פלאש 90

מוקדם יותר, בבני ברק הסתיימה פגישת חבר מועצת החכמים הגר"ש בעדני עם הגר"מ מזוז. במהלך הפגישה הבינו הצדדים כי הפילוג בש"ס הוא בלתי נמנע, אי לכך הוחלט כי הצדדים יסכימו ביניהם שהקמפיינים של המפלגות המתחרות (ש"ס ורשימתו של אלי ישי) יהיו נטולי הכפשות, השמצות ולכלוכים אישיים.

 

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אלי ישי החלומות של המזרחיים עשרה מנדטים.
  כנראה שזה המנדטים של אמנון יצחק ואמסלם.
  מי שיצביע לו בוגד במרן

  אריאל |
  הגב
  • דווקא מי שמצביע שס דרקי הוא בוגד במרן ע"ה
   המועצת שם חותמת גומי של העברין מכלא מעשיהו
   מרן ע"ה יסד בדץ בית יוסף ותיקן היתר מכירה הם הנוכלים בועטים בכל זה
   מי שמצביע רבי אלי ישי קולו נטו תורת ודרך מרן יביע אומר ע"ה

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 2. אלי ישי האיש ששנים חזר ואמר כי שס זה לא גובים וזה לא שררה אלא עבדות וכפיפות מוחלטת למרן ומה שמרן אומר זה קודש ואין שאלות וזה מחייב את כולם
  אי אפשר לספור את כמות הפעמים שהוא חזר על זה מבוקר עד ערב.
  וכמעט כמעט שהאמנו לו שהוא אכן פוליטקאי מזן אחר שכפוף לדעת תורה.
  הגיע מבחן ראשון שבו רציתי לראות פעם אחת איך שהוא מקבל את דעת תורה של מרן גם כשזה לא נעים לו וגם שזה מפחית מכבודו ובדיוק את ההפך בענק בממדים חצופים שעוד לא קרו בציבור החרדי.
  מרן בקולו הברור והצלול אמר שהוא ממנה את אריה דרעי ליושב ראש ומחזיר לו את הפקדון
  ואלי ישי במקום לקום פעם אחת, אחת לפחות להגיד זהו דעתו של מרן ואני מקבל ומתבטל אליה , לפחות שיעשה כך למראית העין להצדיק את כל מה שהוא אמר שנים על הכפיפות שלו למרן וששס זה לא שררה אלא דעת תורה של מרן.
  אבל כלום אלי ישי לא עשה זאת פעם אחת אפילו ולא נתן לגיטמיציה להחלטתו של מרן אפילו פעם אחת . ללא בושה כאילו מרן זה אפס ואיזה בובה .
  מה שמראה בבירור שכל מה שהוא אמר תמיד מרן הכל שקר!!! וכל עוד זה היה לו נוח וזה לא פגע במעמדו אז מרן הוא הקובע בשס . אבל כשזה עמד למבחן פעם אחת שנראה באמת שהוא כפוף למרן ראינו בדיוק את השקר הגס .
  החכמה לשמוע לדעת תורה ולמרן זה לא מתי שנוח לך אלא כשזה כואב לך .
  החמור מכל שלא רק שהוא לא שומע למרן אלא בשם כבודו ומעמדו מחריב ומפיל
  את כל מפעל חייו של מרן הרי יודע אלי ישי שכל המחלוקת הזו הורסת את שס שזה מפעל חייו של מרן . וזה לא מעניין אותו מבחינתו שהכל יגמר והעיקר שכבודו לא יפגע.
  באם הוא היה יוצא בהצהרה ברורה אפילו פעם אחת שהוא מקבל את דעתו של מרן שאריה דרעי הוא היושב ראש והוא כפוף אליו כי כך אמרה דעת תורה ובכל אופן אריה דרעי לא היה מפרגן לו אז הייתי מוכן להבין את הכעס של אלי ישי
  אבל במצב הנוכחי למה הוא בדיוק מצפה ? למה? להרוס את שס? להרוס את מפעל חייו של מרן? לזה שנגיד שמה שמרן מינה את אריה דרעי בגלל שהוא חלילה היה סנילי ? או שמרן זה אדם שהכניסו לו דברים לפה חלילה . עפרא לפומיה!!!
  ההפך אלי ישי הוא זה שצריך לבקש מחילה מאריה דרעי ומתנועת שס ובראש ובראשונה ממרן , הוא זה שבז ברגל גסה להחלטת מרן . הוא זה שהורס ומחריב את שס היום.
  ואם יגיד אלי ישי שמה שמרן מינה את אריה דרעי זה בגלל שהטעו אותו וכן' וכו'
  אם ככה גמרת את כל המושג של דעת תורה הרי כל אחד יגיד כך כשזה לא נוח לו לשמוע למה שהגדולים אומרים ,ושלום על ישראל יעשה כל אחד מה שרוצה
  זה הרי כל המושג של לציית לדעת תורה, בלי שתבין ,בלי שתסכים ,עם כל השאלות ,עם כל הכאב , שומעים למרן שומעים לדעת תורה . {אפילו על בהמתן של צדיקים וכו'}
  אלי ישי נראה אותך עומד במבחן וקם ואומר זה מה שמרן החליט ואני מקבל את הדין ומשתפף פעולה יחד עם היושב ראש שמרן החליט עליו , אריה דרעי
  ואז אם תעשה כך ולא יתנו לך את מקומך הראוי בשס נוכל לשמוע אותך מלין
  ונבין את הכאב שלך ותהא צודק בו .
  אך היום שאתה בז להחלטתו של מרן איזו זכות דיבור יש לך ?
  אביר ואציל נפש אריה דרעי שכך דיבר אליך הרי הוא היה צריך לכעוס שאפילו פעם אחת לא קיבלת עליך את הדין שהוא היושב ראש ואתה רק מלבה מחלוקות .
  לא מתאים לך מה שמרן החליט ? אתה לא מסוגל לקבל את ההחלטה הזו ?
  קום ותעזוב את שס .
  כי שס ומרן חשובים לנו יותר מכבודך ומעמדך האישי .
  והערה האחרונה . האם אתה זוכר מה עשיתה לדרעי ולכל אנשי שלומו כשלך נתנו להיות יושב ראש ? אנחנו זוכרים איך סילקת אותם בבושת פנים
  וגם מי שהיה נחשד כמקורב או שדיבר עם דרעי חצי מילנ נגמר הסיפור שלו.
  תחפשו ביום ליום ב' 10 שנים האחרונות איזכור למילה דרעי . מחקת אותו מעל פני האדמה . זה רק תזכורת כי אולי שכחת

  שי |
  הגב