עימות באולפן: חוק החמץ מעורר סערה(וידאו)

כמו בכל שנה, גם בחג הפסח הזה עולה השאלה בתקשורת הכללית האם יש מקום עדיין לחוק חג המצות המוכר לציבור כחוק החמץ. לפני 30 שנה הכנסת חוקקה את אותו חוק האוסר על מכירת חמץ בפומבי בישובים יהודים. {ערוץ הכנסת}

כמו בכל שנה, גם בחג הפסח הזה עולה השאלה בתקשורת הכללית האם יש מקום עדיין לחוק חג המצות המוכר לציבור כחוק החמץ. לפני 30 שנה הכנסת חוקקה את אותו חוק האוסר על מכירת חמץ בפומבי בישובים יהודים.

עם השנים חלה התפתחות משפטית שהגיעה לשיאה בשנת 2008 , כתבי אישום הוגשו נגד מוכרי חמץ ובית המשפט פסק שמותר למכור חמץ בתוך חנות אך לא להציגו. באולפן: בני רבינוביץ, עו"ד ערן לב ואיתן אורקיבי מרצה לסוציולוגיה ואנתרפולוגיה באוניברסיטת אריאל.

כזכור, אמש ארעה פרובוקציה בלב בני ברק: צעיר חילוני הגיע לעיר כשבאמתחתו קופסה ובה לחמניות אותן לטענתו ביקש למכור לעוברים והשבים. מאחת המרפסות מולו הוצב צלם שתיעד את האירוע, ולטענת עדי ראיה, הצעיר הגיע לעורר פרובוקציות בלב העיר החרדית.

"איני כופה על אף אחד לאכול חמץ, בסך הכל אני מציע למכירה לחמניות חמץ למי שרוצה. אתה לא רוצה – אל תקנה", אמר לתושבים הנדהמים. בחלוף הדקות החלו להתגודד סביבו תושבים מקומיים והשיטור העירוני הוזעק למקום ופינה אותו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.