עימות בשידור חי: אקוניס לפריג': "לא מפחדים ממכם יותר, זה נגמר" (וידאו)

בעוד שבשטח פועלים כוחות צה"ל בתוך עזה, הולכים ומתרבים חילוקי הדעות בין ימין לשמאל על נחיצות המבצע. סגן השר אופיר אקוניס התעמת באולפן חדשות 2 עם ח"כ עיסאווי פריג', שטען מצדו כי פעילות צה"ל לא תשיג שקט. צפו בעימות הסוער

הפעילות הקרקעית החלה – ועמה גם העימותים המילוליים, שרק הולכים ומתרבים: בזמן שכוחות צה"ל פועלים קרקעית בשטח רצועת עזה, הולך ומחריף הוויכוח בין חברי הכנסת מימין לאלה משמאל אודות נחיצותו של מבצע "צוק איתן".

במסגרת שידורי הגל הפתוח של חדשות 2, התארחו באולפן סגן השר אופיר אקוניס (ליכוד) וח"כ עיסאווי פריג' (מרצ), שהתעמתו ביניהם איזה סוג של פעילות ישיג שקט: מדיני או צבאי.

עימות בשידור חי. צפו בוידאו

באדיבות רשת

"הפעילות המדינית נותנת את אורך הרוח להמשיך במבצע הצבאי – עד השגת המטרות. שמעתי שח"כ פריג' חושב שבדרך המבצעית לא תושגנה המטרות, אני מודיע לך שנשיג את המטרות", הבהיר ח"כ אקוניס.

"אנחנו עובדים על השגת שקט לאזרחי ישראל להרבה מאוד זמן גם לאזרחים הערבים. נשיג את פירוז הרצועה באמצעות המטריה הבינלאומית", חידד סגן השר מה ששואפת הממשלה להשיג יום לאחר המבצע.

ח"כ פריג' לא נותר חייב והבהיר כי "בדרך הצבאית בה בחרה ישראל, לא תושגנה המטרות. הסבב הקודם היה רק לפני שנה ושמונה חודשים, ורואים את התוצאות בשטח ומה הושג. לכמה זמן תשיגו שקט? חצי שנה? שנה?".
הח"כ ממרצ טען כי המבצע הצבאי שרואים עכשיו הוא "מפגן נראות. מה שיביא לשקט ולפתרון יסודי הוא הידברות עם הממשלה הפלסטינית המאוחדת שמכילה גם את חמאס. לפלסטינים צריכה להיות כתובת אחת – הידברות עמה זה מה שיביא את השקט".

ח"כ אקוניס השיב כי "כשהפלסטינים יבחרו בשלום יהיה שלום. כל עוד הם בוחרים במלחמה – תהיה מלחמה. אנחנו לא מפחדים, אל תאיימו עלינו, זה נגמר". ח"כ פריג' ענה שהתיאום הביטחוני שמקיימת ישראל עם הפלסטינים וממשל אבו-מאזן עובד – ושיש לנסות זאת גם מול הממשלה הפלסטינית המאוחדת.

"קודם שיפרקו את ממשלת הטרור", השתלח ח"כ אקוניס בעמיתו ממרצ, שהשיב: "כל העולם מברך על הקמת הממשלה הזו שהיא כתובת אחת להידברות ולהסדרת הבעיות מול הפלסטינים. גם בעזה יש תומכים לאבו מאזן, אם ישראל לא הייתה זורקת אותו מהמדרגות ומשחררת אסירים בפעימה הרביעית, המו"מ היה נמשך".

>

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.